www.svetmobilne.cz
>
>

NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV

NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
, , aktualita
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
K oblíbeným
reklama
Elektromobily jsou dost drahé, za což může především jejich akumulátor. Společnost NIO na to proto jde trochu jinak a uživatelům nabízí možnost zaplatit celé auto včetně akumulátoru, nebo také mohou zaplatit jen auto a baterii si pronajímat (Battery-as-a-Service). K tomu ještě provozuje nejen síť nabíječek, ale také výměnných stanic Power Swap. Těch je už v Číně téměř 700 a uživatel si zde může robotizovaným systémem nechat vyměnit svůj vybitý akumulátor za nabitý. Nemusí tak čekat na jeho nabití. Celý systém má ale ještě jednu zajímavou vlastnost.
 
NIO Battery Swap
 
Pokud uživatel zjistí, že mu stávající 70kWh nebo 75kWh akumulátor nestačí, může si ho nechat vyměnit za větší 100kWh. Funguje to už rok permanentně i flexibilně, nyní se ale možnosti ještě o něco rozšiřují. Jinak řečeno, můžete jezdit celý rok s menším akumulátorem a větší si objednat jen na tu dobu, kdy víte, že se bude hodit (což vzhledem k systému výměnných stanic není tak potřebné jako u ostatních elektromobilů).
 
Permanentní upgrade z nižší velikosti na 100 kWh stojí jednorázový poplatek 58000 juanů (cca 205 tisíc Kč), v případě uživatelů s předplatným BaaS za pronájem baterie se příplatek navyšuje o 500 juanů (1800 Kč) měsíčně na 1480 juanů (5200 Kč) za měsíc. Takoví majitelé už při výměně vždy dostanou 100kWh akumulátor.
 
Flexibilní upgrade znamená, že za 880 juanů (3100 Kč) měsíčně, resp. 7980 juanů (28200 Kč) ročně si můžete pronajmout větší 100kWh akumulátor, přičemž toto navýšení se týká obou skupin, jak ne-Baas, kteří si už akumulátor zaplatili (dočasně tak již zaplacený 70-75kWh akumulátor mohou vyměnit za větší a pronajímat si 25-30 kWh navíc), tak i BaaS, kteří si ho plně pronajímají (ti budou platit jiné předplatné podle zvoleného množství kWh). Dá se předpokládat, že od konce příštího roku by mohlo být možné upgradovat i na nový 150kWh akumulátor typu solid-state. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí
Dlouho očekávaný pickup Tesla Cybertruck na sebe ještě nechá nějakou dobu čekat. Vypadá to však, že z nabídky zmizí jednomotorová verze a naopak se sem dostane varianta s celkem 4 elektromotory.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala