www.svetmobilne.cz
>
>

NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu

NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
, , aktualita
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
K oblíbeným
reklama
Automobilka NIO vyrábí elektromobily a provozuje nejen síť nabíječek, ale také stanic Power Swap, kde si lidé mohou nechat vyměnit svůj akumulátor za nabitý a nemusí tak čekat na jeho nabíjení. V Číně je už více než 660 takových stanic a jejich počet se stále rozšiřuje. Díky nově navázané spolupráci se společností Shell bude takových stanic ještě více a totéž se týká také nabíječek.
 
NIO Power Swap
 
Do roku 2025 by se v Číně mělo objevit dalších 100 stanic Power Swap, které budou u čerpacích stanic Shell, a už v příštím roce by se měly objevit pilotní stanice i v Evropě. Nabíječky Shellu po Evropě pak budou k dispozici řidičům vozů NIO. Připomeňme, že tyto elektromobily se (co se týče Evropy) prodávají zatím v Norsku, brzy by mělo přibýt i Německo a další státy.  Spekulovalo se dokonce o tom, že by NIO mělo otevřít novou továrnu v Polsku na základě zveřejněných inzerátů. NIO ale tuto informaci popřelo a inzerát byl údajně zveřejněn v chybném znění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala