www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nikkei tvrdí, že prodeje iPhone X jsou za očekáváními

Nikkei tvrdí, že prodeje iPhone X jsou za očekáváními
, , aktualita
Japonský Nikkei přišel se zprávou, dle které jsou prodeje smartphonu Apple iPhone X za očekáváními výrobce a dokonce plánuje snížení výroby zhruba na polovinu. To se promítne i do rozsahu objednávek komponent.
K oblíbeným
reklama
Smartphone Apple iPhone X byl představen s velkou slávou, nicméně podle prosakujících informací z něj Apple asi až tak velkou radost mít nebude. Nikkei totiž přišel s informací, že v tradičně velmi silném závěru roku nebyly prodeje telefonu zrovna vysoké a na čtvrtletí od letošního ledna bude snížen předpoklad počtu vyrobených kusů ze 40 na 20 milionů kusů, tedy na polovinu.
 
Apple iPhone X
 
To může být problém zejména pro dodavatele, kteří počítali s velkými dodávkami drahých komponent pro Apple, z nichž v reálu bude jen půlka. Poněvadž iPhone X je z velké části postaven ze součástek Samsungu, bude to nejvíce bolet asi korejského partnera. Ten pro iPhone vyrábí např. paměťové čipy nebo velký OLED displej, jenž je nejdražší součástkou na telefonu (cca $110).
 
Za nedostatečné prodeje může podle všeho vysoká cena telefonu, která je opravdu o dost jinde, než na co jsme u telefonů zvyklí. Objevují se i další zvěsti, že výroba modelu iPhone X skončí s příchodem nástupce v září. Nynější model tak poměrně rychle zmizí z trhu a nebude k dispozici ještě nějaký ten rok po uvedení jak je tomu u ostatních iPhonů. Hovoří se také o tom, že drahý OLED displej se nejenže nerozšíří do dalších modelů, ale dokonce opustí 5,8" verzi, která přejde zpět na LCD. OLED tak zůstane vyhrazen jen největší 6,5" verzi.
 
Tohle jsou už nicméně spekulace a až podzim ukáže, jak tomu bude. Stejně tak nebyla oficiálně potvrzena ani prodejní čísla iPhonů, takže situace nemusí být taková, jak prezentuje Nikkei. Tuto informaci mu ale měli potvrdit někteří dodavatelů Applu, kteří o změněných objednávkách vědí. Apple by měl výsledky hospodaření zveřejnit ve čtvrtek večer, takže na potvrzení či vyvrácení si ještě počkejme další tři dny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala