Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neznámý smartphone od Xiaomi na fotkách a v benchmarku. Zamíří do střední třídy

17.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Špičkový phablet Mi Note 2 není jediným očekávanou novinkou od Xiaomi. Na internetu se objevila řada informací o tajemném smartphonu Xiaomi „Meri“. Původně se předpokládalo, že půjde o ořezanou variantu modelu Mi 5.
Už pár dnů se hovoří o dosud nepředstaveném smartphonu od Xiaomi, který nese interní označení „Meri“. Podle některých zdrojů mělo jít o Xiaomi Mi 5c, tedy ořezanou variantu vlajkové lodi Mi 5. Jenže pravděpodobnější je variana, že půjde o zcela jiný model. Všimnout si můžete domovského tlačítka oválného tvaru, které bude s největší pravděpodobností sloužit také jako čtečka otisků prstů.

Po stránce výbavy zatím máme k dispozici jen střípky informací, které navíc ne vždy pasují do sebe. Třeba v případě úhlopříčky displeje se původně spekulovalo o 5,1“, ale záznam v benchmarku Geekbench odhalil 5,5“. V každém případě je očekáván panel o rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080 obrazových bodů. O pohon se údajně postará nespecifikovaný osmijádrový procesor, který využívá jádra Cortex-A53. Polovina má být taktována na 2,2 GHz, druhá polovina potom na 1,4 GHz. Nejspíš se jedná o procesor MediaTek nebo Rockchip, který má být kombinován se 3GB RAM.

V případě interního úložiště má být nabízena varianta se 64 GB, přítomnost slotu na micro SD karty nebyla potvrzena. Víme ovšem o použití operačního systému Android 6.0 Marshmallow, který bude překrytý nadstavbou MIUI 8. Xiaomi „Meri“ zamíří do střední třídy, ale tím známé podrobnosti končí.

Zdroj: Phonearena.com
reklama