Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neuvěřitelný notebook Acer Predator 21X s 21" zahnutým displejem

1.9.2016, Milan Šurkala, aktualita
Acer představil vskutku netradiční herní notebook. Predator 21X má obrovský 21" zahnutý IPS displej, nový procesor Intel Core 7. generace, najdete tu také dvě grafické karty GeForce GTX 1080 v SLI konfiguraci.
Acer Predator 21X je nový herní notebook, který ale rozhodně není ani trochu "normální". Novinka je vybavena obrovským 21" IPS displejem, který má extrémně širokoúhlý obraz a rozlišení 2560×1080 pixelů. To ale zdaleka není jediná zvláštní věc. Tento displej je totiž zahnutý, což doposud nebylo na žádném jiném notebooku.


Acer Predator 21X


Další zajímavostí je technologie sledování pohledu hráče pomocí infračervených senzorů díky systému od společnosti Tobii. Díky tomu lze notebook ovládat tak, jak to doposud nebylo možné. V počítači najdete 7. generaci procesoru Intel Core Kaby Lake, nechybí ani 64 GB DDR4 paměti, která je osazena ve čtyřech paměťových slotech.


Acer Predator 21X zadní strana


Pro vysoký grafický výkon tu jsou rovnou dvě grafické karty GeForce GTX 1080 zapojené v SLI režimu. K uchlazení takového hardwaru tu je hned pět ventilátorů, z čeho tři jsou typu AeroBlade s kovovými lopatkami. Notebook podporuje také technologii NVIDIA G-Sync.


Acer Predator 21X zahnutý displej


Dále je tu zvukový systém SoundPound 4.2+, který se skládá ze 4 reproduktorů a 2 subwooferů. Při těchto specifikacích vůbec nepřekvapí rozměry a hmotnost notebooku, která se přibližuje hranici 8 kilogramů. Je jasné, že rozhodně nepůjde o notebook, který by se snadno přenášel, nemluvě o jeho spotřebě a nutnosti jej dostatečně napájet.


Acer Predator 21X chlazený


Šílené specifikace pokračují 4TB kapacitou jeho SSD disků. Zajímavostí je také mechanická klávesnice Cherry MX a u všech kláves si můžete vybrat barvu jejího podsvícení. Předpokládá se cena okolo $5000 a prodej začne v lednu příštího roku.


Acer Predator 21X zahnutý IPS displej


Zdroj: acer.com, extrahw.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama