Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Netradiční novinka od Xiaomi: budík a reproduktor v jednom

13.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Do košaté nabídky různého příslušenství čínské značky Xiaomi přibylo zařízení s názvem Mi Music Alarm Clock. Jedná se o malý reproduktor, který ukazuje efektním způsobem čas a zvládne uživatele ráno vzbudit hudbou.
Nabídka Xiaomi zdaleka nezahrnuje jen smartphony a tablety, ale také řadu dalších produktů, z nichž některé byste možná od tohoto výrobce nečekali. Velmi široká je nabídka mobilních reproduktorů od Xiaomi, kam můžeme zařadit také novinku Mi Music Alarm Clock. A jak už napovídá název, nebude se jednat pouze o reproduktor, ale také budík. Nejprve možná budete hledat údaj o čase, který přece na budíku nesmí chybět. A opravdu nechybí, jen je poměrně neobvykle vyřešen – pod mřížkou reproduktoru se nachází řada diod, které se rozsvítí podle toho, kolik je zrovna hodin. Netradiční systém zobrazování času sice možná bude chtít zpočátku chvíli zvyku, ale vypadá rozhodně efektně.

Zařízení má cylindrický tvar a elegantní bílou barvu v kombinaci s odstínem šedé, na jeho horní části se potom nachází velké tlačítko pro vypnutí budíku, které po ránu jisté přijde vhod. Stejné tlačítko slouží také k zobrazení aktuálního času nebo změně hlasitosti během přehrávání hudby. 5W reproduktor je nejen dostatečně silný k probuzení i velkých spáčů, ale také by měl nabídnout dostatečně kvalitní výstup pro přetrvávání hudby ze smartphonu, tabletu, notebooku či jiného zařízení. Pro tyto účely nechybí bezdrátová technologie Bluetooth 4.1, která má ve volném prostoru standardní dosah 10 metrů. Integrovaná baterie o kapacitě 2 600 mAh se nabíjí pomocí micro USB kabelu 2 až 3 hodiny, nabídne přitom výdrž mezi 8 a 10 hodinami přehrávání hudby (při 60% hlasitosti), případně 360 hodin v pohotovostním režimu. Pokud tedy bude někdo produkt používat jen jako hodiny, bude muset nabíjet přibližně každých čtrnáct dnů.

Xiaomi Mi Music Alarm Clock má průměr 107 mm a tloušťku 57 mm, hmotnost se zastavila na 300 g. Inovativní kombinace budíku a reproduktoru tedy nezabere na nočním stolku mnoho místa a není problém si ji vzít třeba na dovolenou či služební cestu. Produkt už je dostupný na čínském trhu, kde se prodává za poměrně sympatických 199 jüanů, v přepočtu asi 725 Kč bez DPH.

Zdroj: Miui.com
reklama