reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Netgear Trek: cestovní Wi-Fi router

, , aktualita
Netgear Trek: cestovní Wi-Fi router
Netgear si připravil nový cestovní Wi-Fi router s příhodným označením Trek. Jeho modelové označení je však PR2000, ale zaujme především svými malými rozměry a hmotností. Podívejme se na to, co dále nabízí.
Netgear Trek: cestovní Wi-Fi router
Cestovní Wi-Fi router Netgear Trek (PR2000) je zařízení s rozměry 86,5 × 86,2 × 32 mm a hmotností 161 gramů, které dokáže posloužit jako router, extender, přístupový bod Wi-Fi sítě i most. Vybaven je přitom vyklápěcí anténou, pod níž se objeví čtyři LED kontrolky signalizující zapnuté napájení, připojení k Internetu, aktivní Wi-Fi a USB. Netgear jej představil ve své páteční tiskové zprávě, i když v nabídkách obchodů PR2000 je již několik měsíců.Součástí těla routeru je napájecí adaptér, pro nějž jsou připraveny výměnné koncovky pro různé typy zásuvek. Ty tak zajistí napájení routeru, ale pro to můžeme využít i port micro USB a napájet jej třeba přímo z počítače. Vedle toho tu je i velký port USB 2.0, na nějž můžeme připojit třeba pevný disk, jehož obsah pak můžeme sdílet na síti.

Router pracuje se standardem Wi-Fi 802.11n na 2,4 GHz, přičemž jeho maximální propustnost je 300 Mbps. Vedle toho tu jsou ještě dva 100Mbps Ethernetové porty, z nichž jeden může posloužit jako WAN i LAN. Na vrchní je umístěn mechanický přepínač, který slouží k přepínání provozu mezi poskytnutou Wi-Fi sítí a kabelovým přístupem přes ethernetový port.

O zabezpečení se mohou postarat šifrování WEP, WPA či WPA2-PSK, spolu s dvojitým firewallem (SPI a NAT). Pro bezdrátové připojení zařízení lze využít WPS nebo kódy PIN. Pak tu máme ochranu proti DoS útokům a DMZ pro zabezpečení při hraní online her. Při instalaci pomůže Netgear genie, jenž poslouží i pro monitorování, kontrolu či opravu. Netgear Trek již je dostupný za doporučenou cenu 1290 Kč, ale reálná cena se pohybuje i pod 1000 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Netgear