Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Netgear Nighthawk M1: gigabitový LTE router do kapsy

18.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Netgear uvedl na český trh extrémně rychlý mobilní router, který v designově velmi povedeném balení ukrývá podporu 1Gbps LTE pro až dvacet zařízení. Cena novinky Nighthawk M1 však rozhodně nepotěší.
Rodiny na dovolené či externí pracovníci ocení rychlé a spolehlivé připojení prostřednictvím nového mobilního routeru Netgear Nighthawk M1, který přichází na český a slovenský trh jako první komerční zařízení s podporou gigabitového LTE. Výrobci si dal opravdu záležet na designu, výsledkem je tedy kompaktní router čtvercového tvaru, který zdobí kulatý 2,4" LCD displej zobrazující základní informace, jako je spotřeba dat nebo počet připojených zařízení. Netgear Nighthawk M1 podporuje řadu pásem LTE, ale pro nás důležitých 800 MHz (pásmo 20) chybí. Uživatelé mohou dosáhnout rychlosti až 1 Gbps při downloadu, respektive 150 Mbps při uploadu. Samozřejmostí je potom dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac.
 
 
Router umožňuje připojení až dvaceti zařízení najednou a veškerou konfiguraci sítě lze pohodlně ovládat ze smartphonu prostřednictvím mobilní aplikace Netgear. Zabudované funkce rodičovské kontroly umožňují zabránit dětem v přístupu k vybranému online obsahu. Výrobce také zaručuje kompatibilitu se svým chytrým systémem pro ochranu domácnosti Arlo. Router se nezalekne ani streamování multimédií z micro SD karty, USB flash disku nebo externího pevného disku. Na těle nalezneme po jednom portu USB Type-C, USB Type-A a Ethernet, kromě toho nechybí dva konektory TS-9 pro připojení antén. Vyjímatelná baterie o kapacitě  5040 mAh by měla zajistit výdrž až 24 hodin a v případě nouze lze dokonce přebytečnou energii použít k dobití smartphonu či jiného elektronického zařízení.
 
Netgear Nighthawk M1 se na českém trhu prodává za doporučenou koncovou cenu 8 775 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama