Nepředstavené Lumie pózují na fotografii: co všechno Microsoft zrušil?

Nepředstavené Lumie pózují na fotografii: co všechno Microsoft zrušil?
, , aktualita
Když Microsoft převzal mobilní divizi Nokie, začal se změnami a bohužel zrušil i část plánovaných modelů. Nyní se některá tato nepředstavená zařízení vrací alespoň jako prototypy na jednom společném snímku.
K oblíbeným
reklama
Spolehlivý čínský zdroj, který je nejspíš bývalým zaměstnancem Nokie, nebo má alespoň na někoho takového vazby, zveřejnil na sociální síti obrázek ukazující celkem dvanáct Lumií. Na tom by ještě nebylo zase nic tak zvláštního, kdyby se minimálně z části nejednalo o prototypy nepředstavených modelů. Některé mají ještě logo Nokie, jiné už si „označkoval“ samotný Microsoft. Asi nejvýraznějším ze zařízení nich je tablet Lumia 2020, který měl mít 8,3“ Full HD displej podporující ovládání pomocí stylusu a již zavržený operační systém Windows RT. Po desetipalcové Lumii 2520 by se jednalo o teprve druhý tablet od Nokie.

Dále byla na obrázku identifikována Lumia 650 XL (v bílém), která se rovněž nikdy nedostala na pulty obchodů. To samé platí o telefonu Nokia XL 2, která měla být pokračováním řady modelů se silně upraveným Androidem. Změny v nabídce modelů udělal Microsoft, když koupil divizi Nokia Devices & Services. Přesto ovšem na snímku nejsou všechny zrušené Lumie, chybí třeba plánovaná vlajková loď s interním označením McLaren. Ta je dodnes modlou pro některé fanoušky Lumií. A není divu, smartphone měl přinést i revoluční 3D senzory přinášející nové možnosti ovládání přístroje.

Minulý týden přinesl web Windowscentral.com recenzi tohoto nikdy nepředstaveného telefonu, který možná mohl změnit osud Lumií:


Zdroj: Mspoweruser.com
reklama
Nejnovější články
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala