Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nepoužívejte Huawei ani ZTE, jsou varováni američtí politici

4.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Politici ani zaměstnanci americké Demokratické strany by podle doporučení výboru neměli používat smartphony čínských značek Huawei a ZTE. Důvodem jsou opět obavy z bezpečnosti, a to hlavně před blížícími se volbami.
Huawei předběhl ve druhém čtvrtletí letošního roku Apple a stal se druhým největším výrobcem smartphonů. A progresivní čínská společnost má ambice překonat i Samsung a stát se světovou jedničkou. Prodejní výsledky v Evropě a Číně strmě stoupají, ale překážku představuje USA. Kvůli předchozím bezpečnostním skandálům nemá Huawei šanci nabízet telefony u amerických mobilních operátorů, které přitom představují hlavní prodejní kanály. A ruce pryč dal od produktů Huawei třeba také obří řetězec prodejen Best Buy. Ještě hůře je na tom ZTE, které bojovalo se zákazem používání komponentů od amerických firem. To nejhorší je sice zažehnáno, přesto to bude znamenat pro výrobce obrovské finanční ztráty. A na americkém trhu bude možná dokonce muset prodávat své telefony pod jinou značkou.
 
 
Huawei i ZTE ovšem nadále bojují s nedůvěrou amerických odborníků. Demokratický národní výbor, nejvyšší stranický orgán Demokratické strany v USA, varoval své politiky a kandidáty, aby nepoužívali smartphony výše uvedených značek. Týká se to také zaměstnanců strany nebo lidí, které budou pracovat na volební kampani. Bob Lord, hlavní bezpečnostní důstojník výboru, žádal dotyčné, aby zařízení Huawei nebo ZTE nekupovali ani nepoužívali k soukromým a pracovním účelům, ačkoliv jsou ceny těchto telefonů velmi nízké.
Demokratická strana přitom podle nepotvrzených informací, které získalo CNN, zvažovala nákup smartphonů ZTE pro své zaměstnance. Bob Lord neuvedl konkrétní důvody, proč nedoporučuje členům a zaměstnancům telefony výše uvedených značek, ale zcela jistě to bude souviset s bezpečností. Na rizika, která pro americké uživatele znamenají čínské smarphony, upozornily přední americké orgány včetně CIA, NSA nebo FBI. Šéf FBI Christopher Wray má obavy z napojení čínských výrobců na tamní vládu, takže by jejich telefony mohly být zneužity ke špionáži a krádeži informaci. V roce 2016 přitom byl Demokratický národní výbor cílem kybernetického útoku během prezidentských voleb, takže obezřetnost je na místě.
 


reklama