www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Neomezené stahování aplikací za předplatné. Google zvažuje novinku v Obchodě Play

Neomezené stahování aplikací za předplatné. Google zvažuje novinku v Obchodě Play
, , aktualita
Google nejspíš zvažuje nasazení novinky v Obchodě Play, která by umožnila po zaplacení poplatku stahovat a používat více aplikací i her. Jednalo by se o formu předplatného, která nese název Play Pass.
reklama
Jak donutit uživatele, aby více stahovali placené aplikace a hry z Obchodu Play? To je problém, který se Google snaží řešit dlouhodobě, neboť uživatelé Androidu za aplikace dlouhodobě neutrácejí tolik jako „iPhonisté“. A pro Google jsou peníze z Obchodu Play důležitým zdrojem příjmů. Jedním ze způsobů jak zatraktivnit platbu za aplikace by mohlo být předplatné. Na webu XDA Developers se objevila informace, že ve zdrojovém kódu nejaktuálnější verze Obchodu Play se nachází zmínka o funkci Play Pass. Ve výchozím nastavení je zakázána, ale ani po její aktivaci nedojde k žádné viditelné změně.
 
 
Ač to zatím nebylo potvrzeno, podle spekulací by mohl být Play Pass právě zmiňovaným předplatným. V praxi by to nejspíš fungovalo tak, že uživatel by platil paušál (např. měsíční) a za něj by získal přístup k placeným aplikacím a hrám. Není jasné, co se stane, až zákazník předplatné ukončí, ale s největší pravděpodobností by tím přišel o přístup ke staženým aplikacím. Další otazník visí nad nabídkou aplikací v rámci předplatného. Budou za jednu cenu dostupné všechny aplikace, nebo jen vybrané? Důležitou kapitolou potom samozřejmě bude zvolená cenová politika, která výrazně ovlivní úspěch či neúspěch nové služby.
 
Dodejme, že informace o nových funkcích získané „rozebráním“ instalačního balíčku APK nemusí vždy být zcela přesné. Vývojář se totiž může rozhodnout nevypustit připravovanou funkci na veřejnost. Uvidíme, jak to dopadne v případě Play Pass. Google ovšem zjišťuje zájem o podobnou službu i mezi svými zákazníky. V rámci aplikace Google Opinion Reward, kde uživatelé vyplňují dotazníky a mohou tak ovlivnit budoucí směřování některých služeb Googlu, se společnost ptala na předplatné aplikací a naznačila přitom, že by se tato novinka měla jmenovat „Pass“.
 
Konkurenční Apple zatím žádnou takovou možnost v App Store nenabízí, takže by se jednalo o novinku v kategorii mobilních aplikací. Na druhou stranu mezi počítačovými hrami už se objevilo několik pokusů o předplatné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje
Smartphone Vivo NEX Dual Display Edition řeší problém s umístěním předního fotoaparátu po svém – žádný totiž nemá. O selfie ovšem nepřijdete, stačí telefon otočit a použít hlavní fotoaparát. Na zádech totiž kromě něj naleznete i druhý AMOLED displej.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny Asus ZenFone Max M2 a Max Pro M2 oficiálně: velké baterie, malé ceny
Asus oficiálně představil dva očekávané smartphony střední třídy. Nenechte se odradit krkolomnými názvy, za rozumnou cenu tyto modely nabídnou rozměrný displej s výřezem, duální fotoaparát a dlouhou výdrž baterie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia Razer Blade Stealth získal 4K displej a volitelnou grafiku Nvidia
Nejmenší a nejlehčí notebook značky Razer získal významný upgrade, který se týká především grafického výkonu. Vůbec poprvé totiž bude nabízen s dedikovanou grafickou kartou. Novinkou je třeba také 4K displej s tenčími rámečky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
1000 mph se nepřekoná, auto Bloodhound SSC končí 1000 mph se nepřekoná, auto Bloodhound SSC končí
Project Bloodhound SSC si kladl za cíl překonat magické číslo 1000 mph (1609 km/h). Nevypadá však, že by se mu to mělo podařit. Projekt končí z důvodu nedostatku peněz, nikdo další ho už nechce podporovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala