www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Neomezené stahování aplikací za předplatné. Google zvažuje novinku v Obchodě Play

Neomezené stahování aplikací za předplatné. Google zvažuje novinku v Obchodě Play
, , aktualita
Google nejspíš zvažuje nasazení novinky v Obchodě Play, která by umožnila po zaplacení poplatku stahovat a používat více aplikací i her. Jednalo by se o formu předplatného, která nese název Play Pass.
K oblíbeným
reklama
Jak donutit uživatele, aby více stahovali placené aplikace a hry z Obchodu Play? To je problém, který se Google snaží řešit dlouhodobě, neboť uživatelé Androidu za aplikace dlouhodobě neutrácejí tolik jako „iPhonisté“. A pro Google jsou peníze z Obchodu Play důležitým zdrojem příjmů. Jedním ze způsobů jak zatraktivnit platbu za aplikace by mohlo být předplatné. Na webu XDA Developers se objevila informace, že ve zdrojovém kódu nejaktuálnější verze Obchodu Play se nachází zmínka o funkci Play Pass. Ve výchozím nastavení je zakázána, ale ani po její aktivaci nedojde k žádné viditelné změně.
 
 
Ač to zatím nebylo potvrzeno, podle spekulací by mohl být Play Pass právě zmiňovaným předplatným. V praxi by to nejspíš fungovalo tak, že uživatel by platil paušál (např. měsíční) a za něj by získal přístup k placeným aplikacím a hrám. Není jasné, co se stane, až zákazník předplatné ukončí, ale s největší pravděpodobností by tím přišel o přístup ke staženým aplikacím. Další otazník visí nad nabídkou aplikací v rámci předplatného. Budou za jednu cenu dostupné všechny aplikace, nebo jen vybrané? Důležitou kapitolou potom samozřejmě bude zvolená cenová politika, která výrazně ovlivní úspěch či neúspěch nové služby.
 
Dodejme, že informace o nových funkcích získané „rozebráním“ instalačního balíčku APK nemusí vždy být zcela přesné. Vývojář se totiž může rozhodnout nevypustit připravovanou funkci na veřejnost. Uvidíme, jak to dopadne v případě Play Pass. Google ovšem zjišťuje zájem o podobnou službu i mezi svými zákazníky. V rámci aplikace Google Opinion Reward, kde uživatelé vyplňují dotazníky a mohou tak ovlivnit budoucí směřování některých služeb Googlu, se společnost ptala na předplatné aplikací a naznačila přitom, že by se tato novinka měla jmenovat „Pass“.
 
Konkurenční Apple zatím žádnou takovou možnost v App Store nenabízí, takže by se jednalo o novinku v kategorii mobilních aplikací. Na druhou stranu mezi počítačovými hrami už se objevilo několik pokusů o předplatné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala