www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Neomezené stahování aplikací za předplatné. Google zvažuje novinku v Obchodě Play

Neomezené stahování aplikací za předplatné. Google zvažuje novinku v Obchodě Play
, , aktualita
Google nejspíš zvažuje nasazení novinky v Obchodě Play, která by umožnila po zaplacení poplatku stahovat a používat více aplikací i her. Jednalo by se o formu předplatného, která nese název Play Pass.
K oblíbeným
reklama
Jak donutit uživatele, aby více stahovali placené aplikace a hry z Obchodu Play? To je problém, který se Google snaží řešit dlouhodobě, neboť uživatelé Androidu za aplikace dlouhodobě neutrácejí tolik jako „iPhonisté“. A pro Google jsou peníze z Obchodu Play důležitým zdrojem příjmů. Jedním ze způsobů jak zatraktivnit platbu za aplikace by mohlo být předplatné. Na webu XDA Developers se objevila informace, že ve zdrojovém kódu nejaktuálnější verze Obchodu Play se nachází zmínka o funkci Play Pass. Ve výchozím nastavení je zakázána, ale ani po její aktivaci nedojde k žádné viditelné změně.
 
 
Ač to zatím nebylo potvrzeno, podle spekulací by mohl být Play Pass právě zmiňovaným předplatným. V praxi by to nejspíš fungovalo tak, že uživatel by platil paušál (např. měsíční) a za něj by získal přístup k placeným aplikacím a hrám. Není jasné, co se stane, až zákazník předplatné ukončí, ale s největší pravděpodobností by tím přišel o přístup ke staženým aplikacím. Další otazník visí nad nabídkou aplikací v rámci předplatného. Budou za jednu cenu dostupné všechny aplikace, nebo jen vybrané? Důležitou kapitolou potom samozřejmě bude zvolená cenová politika, která výrazně ovlivní úspěch či neúspěch nové služby.
 
Dodejme, že informace o nových funkcích získané „rozebráním“ instalačního balíčku APK nemusí vždy být zcela přesné. Vývojář se totiž může rozhodnout nevypustit připravovanou funkci na veřejnost. Uvidíme, jak to dopadne v případě Play Pass. Google ovšem zjišťuje zájem o podobnou službu i mezi svými zákazníky. V rámci aplikace Google Opinion Reward, kde uživatelé vyplňují dotazníky a mohou tak ovlivnit budoucí směřování některých služeb Googlu, se společnost ptala na předplatné aplikací a naznačila přitom, že by se tato novinka měla jmenovat „Pass“.
 
Konkurenční Apple zatím žádnou takovou možnost v App Store nenabízí, takže by se jednalo o novinku v kategorii mobilních aplikací. Na druhou stranu mezi počítačovými hrami už se objevilo několik pokusů o předplatné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik