Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Německý Amazon.de byl přeložen do češtiny

7.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon si připravil předvánoční překvapení, které odstraňuje jazykovou bariéru při internetovém nákupu ze zahraničí. Oblíbené stránky Amazon.de totiž byly přeloženy do češtiny, a to včetně podpory a mnoha názvů produktů.
Češi jsou celoevropští přeborníci v nakupování na internetu a nebojí se ani objednání zboží ze zahraničí. Velkou oblibu si získaly také stránky Amazon.de, tedy německá verze populárního internetového tržiště. Ve srovnání s původní americkou verzí Amazon.com spočívá výhoda v obvykle nižších nákladech na dopravu a u balíčků s vyšší hodnotou také odpadá nutnost řešit doplatky za DPH a clo. Nějaká čas navíc Amazon.de láká na dopravu zdarma do České republiky při nákupu nad 39 eur (přibližně 1 000 Kč). Letos o Vánocích přitom Češi nejspíš najdou pod stromečkem ještě více dárků nakoupených na německém Amazonu, tento týden byla totiž spuštěna česká jazyková mutace webových stránek Amazon.de.
 
 
Webové stránky Amazon.de v českém jazyce
 
Odpadá tedy jazyková bariéra, které mohla dosud některé potenciální zákazníky odrazovat od nákupu. Nyní návštěvník nemusí už vůbec umět německy ani anglicky, do češtiny totiž bylo přeloženo kompletně celé rozhraní webu. Kromě navigace je v češtině také sekce Můj účet, potvrzení objednávky a zásilky nebo většina uživatelské nápovědy. A pokud by zákazník měl jakýkoliv problém, může se prostřednictvím e-mailu či telefonu obrátit na zákaznický servis v českém jazyce. V naší mateřštině jsou také miliony názvů produktů nabízených na Amazonu, vzhledem k rozsáhlosti tržiště však ještě bude nějaký čas trvat, než bude do češtiny přeložena většina z nich.
 
Pokud chcete Amazon.de vyzkoušet v českém jazyce, stačí kliknout na ikonku zeměkoule v pravé horní části stránky a vybrat požadovanou mutaci. K dalším podporovaným jazykům patří němčina, angličtině, nizozemština, polština a turečtina. Amazon.de se tímto také otevřel řadě dalších prodejců, kteří tak mohou své produkty prostřednictvím tohoto tržiště nabídnout zákazníkům z České republiky. „Jsme rádi, že Amazon.de je teď pohodlnější pro větší množství česky mluvících zákazníků, kteří zde mohou nakupovat v češtině,“ tvrdí Ralf Kleber, Country Manager Amazon.de. „Tento krok nás opět o krok přiblížil k naší vizi – umožnit zákazníkům nakupovat cokoliv potřebují bez jakýchkoliv bariér na kterékoliv z našich evropských stránek,“ dodává.
 
Zdroj: Tisková zpráva Amazon


reklama