www.svetmobilne.cz
>
>

Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV

Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV
, , aktualita
Německo to s elektromobilitou myslí vážně. Hodlá uvolnit několik miliard EUR pro podporu elektromobility a naopak potlačovat spalovací motory. Nabíječky EV mají být povinně u každé čerpací stanice.
K oblíbeným
reklama
Některé státy dělají vše proto, aby se elektromobilita rozšířila mnohem rychleji, než by to šlo přirozeně. Prim v tomto hraje Čína a Norsko, zahanbit se ale nedají ani mnohé jiné evropské státy včetně Německa. To uvolnilo velký balíček 130 mld. EUR pro podporu hospodářství po koronavirové pandemii a část z těchto peněz půjde právě i na podporu elektromobility. A rozhodně nepůjde jen o slabé prosazování elektrického pohonu. Výsledkem je, že každá čerpací stanice bude muset být povinně vybavena i nabíjecími stojany pro elektromobily. Na budování stojanů a produkci akumulátorů bude vyčleněno 2,5 mld. EUR.
 
Nebíjení elektromobilu
autor: Walter Baxter [CC BY-SA 2.0], přes geograph.org.uk
 
Dále se zvýšila státní pobídka na elektromobily s cenou do 40.000 EUR. Ta dosud činila 3.000 EUR, nově však bude 6.000 EUR, což opravdu není málo. To už by asi mohlo mnoho lidí přesvědčit k nákupu elektromobilu, pokud budou mít zajištěnu rozumnou nabíjecí infrastrukturu. Aby bylo ale z čeho brát peníze, Německo bude zvýšenými daněmi penalizovat vlastnictví velkých SUV se spalovacími motory. Takoví majitelé si za své zvýšené emise budou muset připlatit (což dělají už i tak v daních za palivo, kterého spotřebují více než lidé v úspornějších autech).
 
Němečtí řidiči dosud elektromobilům až tak moc nefandí. V roce 2019 tvořily jen 1,8 % nových registrací a za květen jejich podíl na trhu nových vozů činil 3,3 %. V celkovém vozovém parku jde ale pochopitelně o výrazně nižší čísla, tam mají elektromobily zastoupení jen okolo 0,3 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře