www.svetmobilne.cz
>
>

Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV

Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV
, , aktualita
Německo to s elektromobilitou myslí vážně. Hodlá uvolnit několik miliard EUR pro podporu elektromobility a naopak potlačovat spalovací motory. Nabíječky EV mají být povinně u každé čerpací stanice.
K oblíbeným
reklama
Některé státy dělají vše proto, aby se elektromobilita rozšířila mnohem rychleji, než by to šlo přirozeně. Prim v tomto hraje Čína a Norsko, zahanbit se ale nedají ani mnohé jiné evropské státy včetně Německa. To uvolnilo velký balíček 130 mld. EUR pro podporu hospodářství po koronavirové pandemii a část z těchto peněz půjde právě i na podporu elektromobility. A rozhodně nepůjde jen o slabé prosazování elektrického pohonu. Výsledkem je, že každá čerpací stanice bude muset být povinně vybavena i nabíjecími stojany pro elektromobily. Na budování stojanů a produkci akumulátorů bude vyčleněno 2,5 mld. EUR.
 
Nebíjení elektromobilu
autor: Walter Baxter [CC BY-SA 2.0], přes geograph.org.uk
 
Dále se zvýšila státní pobídka na elektromobily s cenou do 40.000 EUR. Ta dosud činila 3.000 EUR, nově však bude 6.000 EUR, což opravdu není málo. To už by asi mohlo mnoho lidí přesvědčit k nákupu elektromobilu, pokud budou mít zajištěnu rozumnou nabíjecí infrastrukturu. Aby bylo ale z čeho brát peníze, Německo bude zvýšenými daněmi penalizovat vlastnictví velkých SUV se spalovacími motory. Takoví majitelé si za své zvýšené emise budou muset připlatit (což dělají už i tak v daních za palivo, kterého spotřebují více než lidé v úspornějších autech).
 
Němečtí řidiči dosud elektromobilům až tak moc nefandí. V roce 2019 tvořily jen 1,8 % nových registrací a za květen jejich podíl na trhu nových vozů činil 3,3 %. V celkovém vozovém parku jde ale pochopitelně o výrazně nižší čísla, tam mají elektromobily zastoupení jen okolo 0,3 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala