www.svetmobilne.cz
>
>

Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV

Německo: povinné nabíječky EV u čerpaček, daně za velká SUV
, , aktualita
Německo to s elektromobilitou myslí vážně. Hodlá uvolnit několik miliard EUR pro podporu elektromobility a naopak potlačovat spalovací motory. Nabíječky EV mají být povinně u každé čerpací stanice.
K oblíbeným
reklama
Některé státy dělají vše proto, aby se elektromobilita rozšířila mnohem rychleji, než by to šlo přirozeně. Prim v tomto hraje Čína a Norsko, zahanbit se ale nedají ani mnohé jiné evropské státy včetně Německa. To uvolnilo velký balíček 130 mld. EUR pro podporu hospodářství po koronavirové pandemii a část z těchto peněz půjde právě i na podporu elektromobility. A rozhodně nepůjde jen o slabé prosazování elektrického pohonu. Výsledkem je, že každá čerpací stanice bude muset být povinně vybavena i nabíjecími stojany pro elektromobily. Na budování stojanů a produkci akumulátorů bude vyčleněno 2,5 mld. EUR.
 
Nebíjení elektromobilu
autor: Walter Baxter [CC BY-SA 2.0], přes geograph.org.uk
 
Dále se zvýšila státní pobídka na elektromobily s cenou do 40.000 EUR. Ta dosud činila 3.000 EUR, nově však bude 6.000 EUR, což opravdu není málo. To už by asi mohlo mnoho lidí přesvědčit k nákupu elektromobilu, pokud budou mít zajištěnu rozumnou nabíjecí infrastrukturu. Aby bylo ale z čeho brát peníze, Německo bude zvýšenými daněmi penalizovat vlastnictví velkých SUV se spalovacími motory. Takoví majitelé si za své zvýšené emise budou muset připlatit (což dělají už i tak v daních za palivo, kterého spotřebují více než lidé v úspornějších autech).
 
Němečtí řidiči dosud elektromobilům až tak moc nefandí. V roce 2019 tvořily jen 1,8 % nových registrací a za květen jejich podíl na trhu nových vozů činil 3,3 %. V celkovém vozovém parku jde ale pochopitelně o výrazně nižší čísla, tam mají elektromobily zastoupení jen okolo 0,3 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala