www.svetmobilne.cz
>
>

Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu

Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
, , aktualita
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
K oblíbeným
reklama
Spousta měst zavádí do svých vozových parků elektrické autobusy, ČR nevyjímaje. V Německu ale nadšení z elektrobusů poslední dobou poněkud vychladlo. Počet požárů, ve kterých figurovaly elektrické autobusy, totiž není nejmenší. V dubnu hořelo v Düsseldorfu, nicméně příčina požárů nebyla přesně objasněna, škoda ale činila několik milionů euro. V červnu shořelo 9 autobusů v Hannoveru a poslední případ ze Stuttgartu z 30. září situaci také moc nepomohl.
 
 
V depu shořelo 25 autobusů včetně dvou elektrických a dosavadní výsledky šetření napovídají tomu, že začalo hořet právě od jednoho z nabíjených elektrobusů (a podobné podezření je i v předchozích případech). Stuttgart tak pozastavil provoz zbývajících elektrických autobusů a totéž už preventivně učinil mnichovský dopravce MVG. Ten dočasně pozastavil jejich provoz, dokud se přesně nevyšetří příčina požáru ve stuttgartském depu.
 
Podotkněme, že požáry autobusů obecně nejsou nic výjimečným nehledě na druh pohonu. I běžných Karos lehlo požárem mnoho kusů nemluvě o novějších modelech. Nicméně i u nás už shořel elektrobus od společnosti SOR a na to, kolik elektrobusů jezdí ve srovnáním s osobními elektromobily, se zdá, že hoří docela často (a obvykle s obrovskými škodami, neboť požáry často zlikvidují celé depo).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů