Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu

, , aktualita
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Spousta měst zavádí do svých vozových parků elektrické autobusy, ČR nevyjímaje. V Německu ale nadšení z elektrobusů poslední dobou poněkud vychladlo. Počet požárů, ve kterých figurovaly elektrické autobusy, totiž není nejmenší. V dubnu hořelo v Düsseldorfu, nicméně příčina požárů nebyla přesně objasněna, škoda ale činila několik milionů euro. V červnu shořelo 9 autobusů v Hannoveru a poslední případ ze Stuttgartu z 30. září situaci také moc nepomohl.
 
 
V depu shořelo 25 autobusů včetně dvou elektrických a dosavadní výsledky šetření napovídají tomu, že začalo hořet právě od jednoho z nabíjených elektrobusů (a podobné podezření je i v předchozích případech). Stuttgart tak pozastavil provoz zbývajících elektrických autobusů a totéž už preventivně učinil mnichovský dopravce MVG. Ten dočasně pozastavil jejich provoz, dokud se přesně nevyšetří příčina požáru ve stuttgartském depu.
 
Podotkněme, že požáry autobusů obecně nejsou nic výjimečným nehledě na druh pohonu. I běžných Karos lehlo požárem mnoho kusů nemluvě o novějších modelech. Nicméně i u nás už shořel elektrobus od společnosti SOR a na to, kolik elektrobusů jezdí ve srovnáním s osobními elektromobily, se zdá, že hoří docela často (a obvykle s obrovskými škodami, neboť požáry často zlikvidují celé depo).
 


reklama