Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Němci vytvořili první smartphone z karbonu. Je lehký a tenký

3.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud vás nudí současná nabídka skleněných smartphonů, může být alternativou údajně první smartphone z uhlíkových vláken. Carbon 1 Mark II, který byl navržen v Berlíně, se vyznačuje především velmi nízkou tloušťkou a hmotností.
Nejprve plast, později kov a nyní sklo. Popularita jednotlivých materiálů mezi výrobci smartphonů se postupně mění. S něčím originálním se ovšem rozhodla přijít německá společnost Carbon Mobile, která představila údajně první smartphone na světě vyrobený z uhlíkových vláken. Výsledkem je mobil s originálním designem, tloušťkou 6,3 mm a hmotností 125 g. A rozdíl bude znát hned při prvním osahání smartphonu, konkurenční iPhone 11 totiž váží 194 g a Samsung Galaxy S20 Ultra dokonce 222 g.
 
 

Designed in Germany, Made in China

 
Carbon 1 Mark II byl navržen v Berlíně, ale samotná výroba bude probíhat v čínské továrně. Na trhu to rozhodně nebude mít jednoduché, neboť svou cenou dosahuje na konkurenční prémiové modely známějších značek. Výrobce se ovšem ani nesnaží stát se světovou jedničkou, produkce by měla probíhat pouze v malém množství. Kvalitní příjem signálu při zachování monolitického designu umožnilo použití kompozitních vláken, která byla zkombinována s uhlíkovými. Co se týče hardwarové výbavy, telefon dostal do vínku šestipalcový AMOLED displej krytý speciální verzí sklíčka Gorilla Glass 6 s tloušťkou pouhých 0,4 mm.
 
 
O pohon se stará osmijádrový procesor MediaTek Helio P90 spolu s 8GB RAM. K tomu tento model přidává 128GB interní úložiště, 16MPx duální zadní a 20MPx přední fotoaparát, čtečku otisků prstů na boku nebo operační systém Android 10. Honbou za nejnižší tloušťkou bohužel utrpěla baterie, jejíž kapacita činí podprůměrných 3 050 mAh. I přesto se jedná o nejtěžší komponent v celém smartphonu.
 
 

Exkluzivní materiál vyjde draho

 
Zájemci o první karbonový smartphone si budou muset připlatit. Cena byla stanovena na 799 eur (přes 20 tisíc korun), vzhledem k nabízené výbavě dost vysoká částka. V první sérii bude k dispozici 2 000 kusů, které se k zákazníkům dostanou v červnu. Pro rezervaci je ovšem nutné zaplatit zálohu. V nabídce je také speciální Founder Edition, kterou lze získat pouze s pozvánkou. V počátku se chce výrobce zaměřit na německý, rakouský a švýcarský trh, v následujících měsících hodlá expandovat také do Skandinávie a později do zemí Beneluxu a na Blízký východ.
 


reklama