Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Někteří majitelé iPhonů XS si stěžují: pomalá Wi-Fi i LTE

26.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Možná se rýsuje další problém pro společnost Apple. Není nezvyklé, že se objeví nějaká chyba u nového telefonu a nyní to vypadá, že několik uživatelů má problém s příjmem mobilního signálu LTE i Wi-Fi.
Není neobvyklé, že se u nového telefonu objeví nějaká chyba, na kterou se při testování nepřišlo a společnosti Apple se tyto chyby poslední dobou zrovna nevyhýbají. Internetem už kolují zprávy, že chybičkou budou možná trpět také nové iPhony XS a XS Max. Na fóru Applu i Redditu se objevilo několik uživatelů, kteří mají problém s rychlostí mobilního připojení, a to ať se jedná o LTE nebo Wi-Fi. Přestože mají nové iPhony podporu rychlejších LTE sítí než předchozí modely, u některých uživatelů je datové připojení naopak pomalejší (majitelé hovoří o zhruba poloviční rychlosti).
 
Apple iPhone XS
 
Připomeňme, že s příjmem signálu měl v minulosti problém iPhone 4 a od té doby už Apple několikrát přepracoval a vylepšil design antén. Zatím je však příliš brzy na vynášení nějakých soudů, nebo snad vyhlašovat nějakou "antennagate", jak už se začíná dít na internetu. Je ale zajímavé, že se to netýká jen LTE (a je jedno jakého operátora), ale také Wi-Fi, což je přeci jen jiná technologie. Nemusí tak jít o něco špatného na anténách, ale spíše o neduh ve zpracování dat (subsystém pro práci s daty). Na vyřešení problému a objasnění příčiny si nyní budeme muset počkat.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama