www.svetmobilne.cz
>
>

Nejrychlejší traktor překonal rekord, dosáhl 217,5 km/h

Nejrychlejší traktor překonal rekord, dosáhl 217,5 km/h
, , aktualita
V červnu byl s traktorem JCB Fastrac One dosažen rychlostní rekord 166,7 km/h. Nyní ho překonává Fastrac Two, který na kilometrovém úseku jel dokonce 217,5 km/h a opět se dostal do Guinessovy knihy rekordů.
K oblíbeným
reklama
Rekordy se překonávají v mnoha různých disciplínách, např. i v nejrychlejším traktoru na světě. Společnost JCB tak vyvinula rekordní tractor Fastrac One, který v letošním červnu dosáhl rekordní rychlosti 103,6 mph (166,7 km/h). To ale tvůrcům nestačilo a nyní v listopadu to zkusili znovu s inovovanou verzí Fastrac Two. Té se už na kilometrovém úseku v obou směrech povedlo dosáhnout průměrné rychlosti 135,191 mph (217,5 km/h) a ustanovila tak nový rekord. Nejvyšší okamžitá rychlost při lámání rekordu byla dokonce 153,771 mph (247,4 km/h).
 
JCB Fastrac Two
 
Ke zlepšení vlastností traktoru tvůrci odlehčili konstrukci (např. hliníkovou kapotou místo ocelové, vyhozením nepotřebných dílů), zlepšili o 10 % aerodynamiku (předním nárazníkem, deflektory,...) díky využití Computational Fluid Dynamics (CFD), upravili i turbo a chlazení nasávaného vzduchu. Také zde přibyl systém, který udržuje obrovské turbodmychadlo stále pod tlakem, aby po přeřazení netrpělo na typický turbo lag. 7,2litrový šestiválcový diesel JCB Dieselmax tak nyní dává výkon až 747 kW (1016 koní) při 3150 ot./min a točivý moment přes 2500 Nm.
 
 
Zajímavé je že traktor má stále přes 50 % standardních dílů a problémem byly také např. pneumatiky, které jsou konstruovány pro rychlosti do 40 mph (64 km/h), takže tým musel nasadit i komplexní monitorování jejich tlaku a teploty. Upraveny byly i brzdy a traktor dokonce dostal i brzdný padák. Vůz při rekordu řídil Guy Martin, televizní komentátor, mechanik a motocyklový závodník.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala