www.svetmobilne.cz
>
>

Nejrychlejší traktor překonal rekord, dosáhl 217,5 km/h

Nejrychlejší traktor překonal rekord, dosáhl 217,5 km/h
, , aktualita
V červnu byl s traktorem JCB Fastrac One dosažen rychlostní rekord 166,7 km/h. Nyní ho překonává Fastrac Two, který na kilometrovém úseku jel dokonce 217,5 km/h a opět se dostal do Guinessovy knihy rekordů.
K oblíbeným
reklama
Rekordy se překonávají v mnoha různých disciplínách, např. i v nejrychlejším traktoru na světě. Společnost JCB tak vyvinula rekordní tractor Fastrac One, který v letošním červnu dosáhl rekordní rychlosti 103,6 mph (166,7 km/h). To ale tvůrcům nestačilo a nyní v listopadu to zkusili znovu s inovovanou verzí Fastrac Two. Té se už na kilometrovém úseku v obou směrech povedlo dosáhnout průměrné rychlosti 135,191 mph (217,5 km/h) a ustanovila tak nový rekord. Nejvyšší okamžitá rychlost při lámání rekordu byla dokonce 153,771 mph (247,4 km/h).
 
JCB Fastrac Two
 
Ke zlepšení vlastností traktoru tvůrci odlehčili konstrukci (např. hliníkovou kapotou místo ocelové, vyhozením nepotřebných dílů), zlepšili o 10 % aerodynamiku (předním nárazníkem, deflektory,...) díky využití Computational Fluid Dynamics (CFD), upravili i turbo a chlazení nasávaného vzduchu. Také zde přibyl systém, který udržuje obrovské turbodmychadlo stále pod tlakem, aby po přeřazení netrpělo na typický turbo lag. 7,2litrový šestiválcový diesel JCB Dieselmax tak nyní dává výkon až 747 kW (1016 koní) při 3150 ot./min a točivý moment přes 2500 Nm.
 
 
Zajímavé je že traktor má stále přes 50 % standardních dílů a problémem byly také např. pneumatiky, které jsou konstruovány pro rychlosti do 40 mph (64 km/h), takže tým musel nasadit i komplexní monitorování jejich tlaku a teploty. Upraveny byly i brzdy a traktor dokonce dostal i brzdný padák. Vůz při rekordu řídil Guy Martin, televizní komentátor, mechanik a motocyklový závodník.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala