www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nejprodávanějším smartphonem byl iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11

Nejprodávanějším smartphonem byl iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11
, , aktualita
Základními iPhony se Apple opravdu trefil do vkusu zákazníků. Podle společnosti Omdia byly totiž iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11 nejprodávanějšími telefony za minulý rok 2019. Až na třetí příčce byl Samsung.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Apple se loni hodně dařilo. Hospodářské výsledky byly pozitivní a pokud jde o nejprodávanější telefony, v Top 10 má hned pět telefonů. Nejlépe se dařilo základním iPhonům, tím ale nemyslíme levné výběhové modely jako iPhone 7 nebo 8, i když i ty byly dost úspěšné. Dle společnosti Omdia si první příčku odnesl Apple iPhone XR s celkem 46,3 miliony kusů, za což může i jeho snižující se cena (při uvedení telefonu šlo prodejně spíše o propadák vzhledem k očekávání). Na druhém místě se umístil jeho nástupce iPhone 11, který za pouhého čtvrt roku nasbíral 37,3 milionu. Další tři příčky patřily low-endovým Samsungům. Třetím nejprodávanějším byl Galaxy A10, který si připsal 30,3 milionu telefonů.
 
Apple iPhone XR
 
Čtvrté místo má Galaxy A50 s 24,2 milionu kusů a páté pak Galaxy A20. To dosáhlo na 19,2 milionu. Šestá pozice opět připadla Applu, tentokrát vlajkové lodi iPhone 11 Pro Max, ta si připsala 17,6 milionu. Jen o 200 tisíc méně, tedy 17,4 milionu, má na kontě výběhový telefon iPhone 8. Do Top 10 se jednou probojovala i jiná značka než Apple a Samsung, bylo to na osmém místě Xiaomi se svým Redmi Note 7 se 16,4 milionu. Na devátém místě se umístil menší iPhone 11 Pro s 15,5 milionu přístrojů a desítku nejlepších uzavírá Samsung Galaxy J2 Core, které si připisuje 15,2 milionu kusů. Zajímavé je, že se do Top 10 nedostal žádný high-endový Samsung, přitom loni braly Galaxy S9 a S9+ sedmou a osmou pozici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala