www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nejprodávanějším smartphonem byl iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11

Nejprodávanějším smartphonem byl iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11
, , aktualita
Základními iPhony se Apple opravdu trefil do vkusu zákazníků. Podle společnosti Omdia byly totiž iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11 nejprodávanějšími telefony za minulý rok 2019. Až na třetí příčce byl Samsung.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Apple se loni hodně dařilo. Hospodářské výsledky byly pozitivní a pokud jde o nejprodávanější telefony, v Top 10 má hned pět telefonů. Nejlépe se dařilo základním iPhonům, tím ale nemyslíme levné výběhové modely jako iPhone 7 nebo 8, i když i ty byly dost úspěšné. Dle společnosti Omdia si první příčku odnesl Apple iPhone XR s celkem 46,3 miliony kusů, za což může i jeho snižující se cena (při uvedení telefonu šlo prodejně spíše o propadák vzhledem k očekávání). Na druhém místě se umístil jeho nástupce iPhone 11, který za pouhého čtvrt roku nasbíral 37,3 milionu. Další tři příčky patřily low-endovým Samsungům. Třetím nejprodávanějším byl Galaxy A10, který si připsal 30,3 milionu telefonů.
 
Apple iPhone XR
 
Čtvrté místo má Galaxy A50 s 24,2 milionu kusů a páté pak Galaxy A20. To dosáhlo na 19,2 milionu. Šestá pozice opět připadla Applu, tentokrát vlajkové lodi iPhone 11 Pro Max, ta si připsala 17,6 milionu. Jen o 200 tisíc méně, tedy 17,4 milionu, má na kontě výběhový telefon iPhone 8. Do Top 10 se jednou probojovala i jiná značka než Apple a Samsung, bylo to na osmém místě Xiaomi se svým Redmi Note 7 se 16,4 milionu. Na devátém místě se umístil menší iPhone 11 Pro s 15,5 milionu přístrojů a desítku nejlepších uzavírá Samsung Galaxy J2 Core, které si připisuje 15,2 milionu kusů. Zajímavé je, že se do Top 10 nedostal žádný high-endový Samsung, přitom loni braly Galaxy S9 a S9+ sedmou a osmou pozici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala