Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejprodávanějším smartphonem byl iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11

27.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Základními iPhony se Apple opravdu trefil do vkusu zákazníků. Podle společnosti Omdia byly totiž iPhone XR a jeho nástupce iPhone 11 nejprodávanějšími telefony za minulý rok 2019. Až na třetí příčce byl Samsung.
Společnosti Apple se loni hodně dařilo. Hospodářské výsledky byly pozitivní a pokud jde o nejprodávanější telefony, v Top 10 má hned pět telefonů. Nejlépe se dařilo základním iPhonům, tím ale nemyslíme levné výběhové modely jako iPhone 7 nebo 8, i když i ty byly dost úspěšné. Dle společnosti Omdia si první příčku odnesl Apple iPhone XR s celkem 46,3 miliony kusů, za což může i jeho snižující se cena (při uvedení telefonu šlo prodejně spíše o propadák vzhledem k očekávání). Na druhém místě se umístil jeho nástupce iPhone 11, který za pouhého čtvrt roku nasbíral 37,3 milionu. Další tři příčky patřily low-endovým Samsungům. Třetím nejprodávanějším byl Galaxy A10, který si připsal 30,3 milionu telefonů.
 
Apple iPhone XR
 
Čtvrté místo má Galaxy A50 s 24,2 milionu kusů a páté pak Galaxy A20. To dosáhlo na 19,2 milionu. Šestá pozice opět připadla Applu, tentokrát vlajkové lodi iPhone 11 Pro Max, ta si připsala 17,6 milionu. Jen o 200 tisíc méně, tedy 17,4 milionu, má na kontě výběhový telefon iPhone 8. Do Top 10 se jednou probojovala i jiná značka než Apple a Samsung, bylo to na osmém místě Xiaomi se svým Redmi Note 7 se 16,4 milionu. Na devátém místě se umístil menší iPhone 11 Pro s 15,5 milionu přístrojů a desítku nejlepších uzavírá Samsung Galaxy J2 Core, které si připisuje 15,2 milionu kusů. Zajímavé je, že se do Top 10 nedostal žádný high-endový Samsung, přitom loni braly Galaxy S9 a S9+ sedmou a osmou pozici.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama