www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nejlevnější Samsung Galaxy S10E ukazuje svůj design

Nejlevnější Samsung Galaxy S10E ukazuje svůj design
, , aktualita
Samsung letos patrně představí hned tři vlajkové modely Galaxy S. Novinkou by měl být cenově dostupnější model, který by měl jít přímo proti iPhonu XR. Zatím se objevuje pod názvem Galaxy S10E.
reklama
Očekávanou dvojici Galaxy S10 a Galaxy S10+ letos doplní ještě třetí model z této vlajkové řady. Nejčastěji se objevuje pod názvem Galaxy S10E (někdy je přezdíván jako Galaxy S10 Lite), ale není jasné, zda se jedná o finální název, se kterým se telefon dostane na pulty obchodů. Půjde ovšem o levnější alternativu k již zmiňované dvojici Galaxy S10 a S10+, která rovněž nabídne high-endovou výbavu, ale díky několika ústupkům ve výbavě i designu se bude prodávat za nižší cenu. Hlavní konkurencí této novinky by mohl být iPhone XR od Applu. Oproti dvěma svým sourozencům by Galaxy S10E mělo mít menší (5,8") a plochý displej, tedy bez zahnutých bočních okrajů. I u tohoto modelu ovšem můžeme vidět poměrně tenké rámečky a umístění čelní kamery do kulatého otvoru, který narušuje celistvost displeje.
 
 
„Odlehčená“ verze Galaxy S10E by také měla postrádat čtečku otisků prstů integrovanou v displeji, místo toho nejspíš bude senzor umístěn v tlačítku napájení na boku přístroje. Měl by tedy být poměrně snadno přístupný, podobně jako na některých Xperiích od Sony. Další viditelnou změnou je pouze duální fotoaparát na zadní straně, zatímco S10 i S10+ budou mít údajně trojité fotoaparáty. Galaxy S10E patrně bude dostupné pouze v jedné paměťové variantě se 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm, Kapacita baterie by se měla zastavit na 3 100 mAh, a to je opět nejméně z trojice „es desítek“. Nabídka barevných variant údajně bude zahrnovat černou, zelenou, bílou a žlutou, později by se měla objevit také modrá.
 
Samsung Galaxy S10E by měl nést prodejní cenu 749 eur, v přepočtu asi 19 300 Kč. To sice není zrovna málo, ale proti zbylým verzím Galaxy S10 je to zdaleka nejpříznivější částka. Hlavní známé rozdíly mezi jednotlivými modely si můžete prohlédnout v tabulce níže.
 
Předpokládané parametry řady Samsung Galaxy S10
Model Galaxy S10E Galaxy S10 Galaxy S10 +
Displej 5,8 palce 6,1 palců 6,4 palců
Paměť (RAM/úložiště UFS2.1) 6/128 GB 6/128 GB, 8/512 GB 6/128 GB, 8/512 GB, 
12 GB/1 TB
Zadní fotoaparát dvojnásobný trojnásobný trojnásobný
Přední fotoaparát jeden jeden dvojnásobný
Barvy Černá, zelená, bílá, žlutá. Později následuje modrá Černá, zelená, bílá. Později následuje modrá Černá, zelená, bílá. Později následuje modrá. Nejvyšší konfigurace také v keramické černé a keramické bílé
Kapacita baterie 3100 mAh 3400 mAh 4100 mAh
Čtečka otisků prstů Na boční straně V displeji V displeji
Ceny 749 eur 899/1149 eur 999/1249/1499 eur
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik