www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nejlevnější Samsung Galaxy S10E ukazuje svůj design

Nejlevnější Samsung Galaxy S10E ukazuje svůj design
, , aktualita
Samsung letos patrně představí hned tři vlajkové modely Galaxy S. Novinkou by měl být cenově dostupnější model, který by měl jít přímo proti iPhonu XR. Zatím se objevuje pod názvem Galaxy S10E.
K oblíbeným
reklama
Očekávanou dvojici Galaxy S10 a Galaxy S10+ letos doplní ještě třetí model z této vlajkové řady. Nejčastěji se objevuje pod názvem Galaxy S10E (někdy je přezdíván jako Galaxy S10 Lite), ale není jasné, zda se jedná o finální název, se kterým se telefon dostane na pulty obchodů. Půjde ovšem o levnější alternativu k již zmiňované dvojici Galaxy S10 a S10+, která rovněž nabídne high-endovou výbavu, ale díky několika ústupkům ve výbavě i designu se bude prodávat za nižší cenu. Hlavní konkurencí této novinky by mohl být iPhone XR od Applu. Oproti dvěma svým sourozencům by Galaxy S10E mělo mít menší (5,8") a plochý displej, tedy bez zahnutých bočních okrajů. I u tohoto modelu ovšem můžeme vidět poměrně tenké rámečky a umístění čelní kamery do kulatého otvoru, který narušuje celistvost displeje.
 
 
„Odlehčená“ verze Galaxy S10E by také měla postrádat čtečku otisků prstů integrovanou v displeji, místo toho nejspíš bude senzor umístěn v tlačítku napájení na boku přístroje. Měl by tedy být poměrně snadno přístupný, podobně jako na některých Xperiích od Sony. Další viditelnou změnou je pouze duální fotoaparát na zadní straně, zatímco S10 i S10+ budou mít údajně trojité fotoaparáty. Galaxy S10E patrně bude dostupné pouze v jedné paměťové variantě se 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm, Kapacita baterie by se měla zastavit na 3 100 mAh, a to je opět nejméně z trojice „es desítek“. Nabídka barevných variant údajně bude zahrnovat černou, zelenou, bílou a žlutou, později by se měla objevit také modrá.
 
Samsung Galaxy S10E by měl nést prodejní cenu 749 eur, v přepočtu asi 19 300 Kč. To sice není zrovna málo, ale proti zbylým verzím Galaxy S10 je to zdaleka nejpříznivější částka. Hlavní známé rozdíly mezi jednotlivými modely si můžete prohlédnout v tabulce níže.
 
Předpokládané parametry řady Samsung Galaxy S10
Model Galaxy S10E Galaxy S10 Galaxy S10 +
Displej 5,8 palce 6,1 palců 6,4 palců
Paměť (RAM/úložiště UFS2.1) 6/128 GB 6/128 GB, 8/512 GB 6/128 GB, 8/512 GB, 
12 GB/1 TB
Zadní fotoaparát dvojnásobný trojnásobný trojnásobný
Přední fotoaparát jeden jeden dvojnásobný
Barvy Černá, zelená, bílá, žlutá. Později následuje modrá Černá, zelená, bílá. Později následuje modrá Černá, zelená, bílá. Později následuje modrá. Nejvyšší konfigurace také v keramické černé a keramické bílé
Kapacita baterie 3100 mAh 3400 mAh 4100 mAh
Čtečka otisků prstů Na boční straně V displeji V displeji
Ceny 749 eur 899/1149 eur 999/1249/1499 eur
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik