Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nečekaný důsledek sdílení aut a spolujízd: deratizátoři štěnic mají žně

26.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Sdílení aut a spolujízda přináší několik pozitivních, ale i negativních věcí. Vedle nejrůznějších forem napadení se v USA ukazuje i jiný problém. Nemálo spolucestujících si do auta přinese i štěnice, které je pak potřeba odstraňovat.
V posledních letech se výrazně rozšířilo cestování soukromými auty v podobě spolujízd, alternativních taxislužeb nebo pomocí sdílení aut. Služby jako Lyft nebo Uber jsou stále populárnější, nicméně to přináší i spoustu rizik. Už jsme hovořili o mnoha vraždách a sexuálních napadeních, v poslední době se přetřásá i přenášení nemoci, jako je koronavirus COVID-19. U toho to ale zdaleka nezůstalo a např. v USA se nyní řidiči trápí s dalším problémem, štěnicemi. Tito maličcí tvorové milují lidskou krev a jsou dost nepříjemní i tím, jak snadno se rozšiřují. A právě sdílená auta jsou jejich novým útočištěm.
 
Štěnice
ilustrační obrázek, autor: CDC, Piotr Naskrecki / Public domain, přes Wikimedia Commons
 
Okolí Dallasu je jedním z nejvíce postižených oblastí štěnicemi v USA a Don Brooks, majitel deratizátorské firmy Doffdon Pest Control, se nechal slyšet, že v poslední době mu značně vzrůstá počet zákazníků, kteří potřebují odstranit štěnice ze sdílených aut. Dle jeho slov firma čistí mezi 5 až 10 takovými auty týdně. Pochopitelně, není zřídkavé, že se štěnice najdou např. i v letadlech nebo autobusech, pokud se bavíme o dopravních prostředcích. V případě jeho firmy se štěnic nezbavuje chemicky, ale vysokou teplotou.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama