www.svetmobilne.cz
>
>

Nečekaný důsledek sdílení aut a spolujízd: deratizátoři štěnic mají žně

Nečekaný důsledek sdílení aut a spolujízd: deratizátoři štěnic mají žně
, , aktualita
Sdílení aut a spolujízda přináší několik pozitivních, ale i negativních věcí. Vedle nejrůznějších forem napadení se v USA ukazuje i jiný problém. Nemálo spolucestujících si do auta přinese i štěnice, které je pak potřeba odstraňovat.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech se výrazně rozšířilo cestování soukromými auty v podobě spolujízd, alternativních taxislužeb nebo pomocí sdílení aut. Služby jako Lyft nebo Uber jsou stále populárnější, nicméně to přináší i spoustu rizik. Už jsme hovořili o mnoha vraždách a sexuálních napadeních, v poslední době se přetřásá i přenášení nemoci, jako je koronavirus COVID-19. U toho to ale zdaleka nezůstalo a např. v USA se nyní řidiči trápí s dalším problémem, štěnicemi. Tito maličcí tvorové milují lidskou krev a jsou dost nepříjemní i tím, jak snadno se rozšiřují. A právě sdílená auta jsou jejich novým útočištěm.
 
Štěnice
ilustrační obrázek, autor: CDC, Piotr Naskrecki / Public domain, přes Wikimedia Commons
 
Okolí Dallasu je jedním z nejvíce postižených oblastí štěnicemi v USA a Don Brooks, majitel deratizátorské firmy Doffdon Pest Control, se nechal slyšet, že v poslední době mu značně vzrůstá počet zákazníků, kteří potřebují odstranit štěnice ze sdílených aut. Dle jeho slov firma čistí mezi 5 až 10 takovými auty týdně. Pochopitelně, není zřídkavé, že se štěnice najdou např. i v letadlech nebo autobusech, pokud se bavíme o dopravních prostředcích. V případě jeho firmy se štěnic nezbavuje chemicky, ale vysokou teplotou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář