www.svetmobilne.cz
>
>

Nečekaný důsledek sdílení aut a spolujízd: deratizátoři štěnic mají žně

Nečekaný důsledek sdílení aut a spolujízd: deratizátoři štěnic mají žně
, , aktualita
Sdílení aut a spolujízda přináší několik pozitivních, ale i negativních věcí. Vedle nejrůznějších forem napadení se v USA ukazuje i jiný problém. Nemálo spolucestujících si do auta přinese i štěnice, které je pak potřeba odstraňovat.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech se výrazně rozšířilo cestování soukromými auty v podobě spolujízd, alternativních taxislužeb nebo pomocí sdílení aut. Služby jako Lyft nebo Uber jsou stále populárnější, nicméně to přináší i spoustu rizik. Už jsme hovořili o mnoha vraždách a sexuálních napadeních, v poslední době se přetřásá i přenášení nemoci, jako je koronavirus COVID-19. U toho to ale zdaleka nezůstalo a např. v USA se nyní řidiči trápí s dalším problémem, štěnicemi. Tito maličcí tvorové milují lidskou krev a jsou dost nepříjemní i tím, jak snadno se rozšiřují. A právě sdílená auta jsou jejich novým útočištěm.
 
Štěnice
ilustrační obrázek, autor: CDC, Piotr Naskrecki / Public domain, přes Wikimedia Commons
 
Okolí Dallasu je jedním z nejvíce postižených oblastí štěnicemi v USA a Don Brooks, majitel deratizátorské firmy Doffdon Pest Control, se nechal slyšet, že v poslední době mu značně vzrůstá počet zákazníků, kteří potřebují odstranit štěnice ze sdílených aut. Dle jeho slov firma čistí mezi 5 až 10 takovými auty týdně. Pochopitelně, není zřídkavé, že se štěnice najdou např. i v letadlech nebo autobusech, pokud se bavíme o dopravních prostředcích. V případě jeho firmy se štěnic nezbavuje chemicky, ale vysokou teplotou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma
Pokémon Go rozhodně nezmizel v propadlišti dějin. Po rekordním roce 2019 hru patrně nezastaví ani pandemie koronaviru, během kterého výdělky vývojářů naopak rostou. Hráči ovšem čím dál častěji porušují vládní nařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone
Chcete být mezi prvními majiteli 5G smartphonů, ale nechcete za něj utrácet astronomické sumy? Xiaomi představilo novinku Mi 10 Lite 5G, která vám udělá radost. Přinášíme vám její evropskou cenou i srovnání s modely Mi 10 a Mi 10 Pro.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug
Společnosti Apple se v posledních verzích mobilního operačního systému iOS povedlo vyrobit nepříjemnou chybu. VPN připojení totiž může vykazovat bezpečnostní bug, který nemusí chránit všechna datová spojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C
Přehřívá se vám smartphone během hraní her? Řešením by mohl být externí chladič Xiaomi Black Shark FunCooler Pro, který je kompatibilní i s modely jiných značek. Toto příslušenství zvládne podle videa bleskurychle dosáhnout teploty hluboko pod bodem mrazu.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala