www.svetmobilne.cz
>
>
>

(Ne)úspěch Tesly? Půlmilionový cíl pro rok 2020 nesplnila o pouhých 450 vozů

(Ne)úspěch Tesly? Půlmilionový cíl pro rok 2020 nesplnila o pouhých 450 vozů
, , aktualita
Sliby Elona Muska se sice obvykle plní, ale nezřídka trochu později. Jedním z dalších bylo dodat 500 tisíc vozů Tesla v roce 2020. Tentokrát to bylo ale tak těsně, že by jej mnozí mohli v podstatě považovat za splněný.
K oblíbeným
reklama
Jedním z mnoha cílů Elona Muska bylo dodat na trh 500 tisíc vozů Tesla v roce 2020. Výsledek je ale takový, že ani pořádně nevíme, zda ho počítat k těm slibům, které zase nesplnil, nebo naopak k těm, které se mu podařily. Faktem totiž je, že půl milionu aut nebylo dodáno, takže 500tisícová hranice nebyla prolomena. Na druhou stranu je ale nutno uznat, že s počtem 499550 vozů je to opravdu velmi blízko a cíl nebyl splněn o pouhých 0,09 %. Jestli to stojí za řeč, to už nechám na vás.
 
Tesla Model 3
 
V přesnější řeči čísel bylo v roce 2020 vyrobeno 54805 vozů Model S/X a dodáno jich bylo 57039. Modelů 3/Y pak Tesla vyrobila dokonce 454932 kusů, ale dodala jich jen 442511. Ve výsledku to tak byla výroba, která s 509737 kusy překonala půlmilionovou hranici. Pro zajímavost, v posledním čtvrtletí (Q4/2020) bylo dodáno 180570 tisíc vozů, takže pokud by byla Tesla schopna udržet takové tempo po celý rok, znamenalo by to přes 722 tisíc aut. V tomto roce by tak půlmilionová hranice dodávek vozů Tesla už přeci jen mohla padnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV
J.D. Power provedl studii pod názvem U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, která zjišťovala, jak jsou majitelé elektromobilů spokojeni se svými vozy. Většina chce už u elektromobility zůstat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
24.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala