www.svetmobilne.cz
>
>
>

(Ne)úspěch Tesly? Půlmilionový cíl pro rok 2020 nesplnila o pouhých 450 vozů

(Ne)úspěch Tesly? Půlmilionový cíl pro rok 2020 nesplnila o pouhých 450 vozů
, , aktualita
Sliby Elona Muska se sice obvykle plní, ale nezřídka trochu později. Jedním z dalších bylo dodat 500 tisíc vozů Tesla v roce 2020. Tentokrát to bylo ale tak těsně, že by jej mnozí mohli v podstatě považovat za splněný.
K oblíbeným
reklama
Jedním z mnoha cílů Elona Muska bylo dodat na trh 500 tisíc vozů Tesla v roce 2020. Výsledek je ale takový, že ani pořádně nevíme, zda ho počítat k těm slibům, které zase nesplnil, nebo naopak k těm, které se mu podařily. Faktem totiž je, že půl milionu aut nebylo dodáno, takže 500tisícová hranice nebyla prolomena. Na druhou stranu je ale nutno uznat, že s počtem 499550 vozů je to opravdu velmi blízko a cíl nebyl splněn o pouhých 0,09 %. Jestli to stojí za řeč, to už nechám na vás.
 
Tesla Model 3
 
V přesnější řeči čísel bylo v roce 2020 vyrobeno 54805 vozů Model S/X a dodáno jich bylo 57039. Modelů 3/Y pak Tesla vyrobila dokonce 454932 kusů, ale dodala jich jen 442511. Ve výsledku to tak byla výroba, která s 509737 kusy překonala půlmilionovou hranici. Pro zajímavost, v posledním čtvrtletí (Q4/2020) bylo dodáno 180570 tisíc vozů, takže pokud by byla Tesla schopna udržet takové tempo po celý rok, znamenalo by to přes 722 tisíc aut. V tomto roce by tak půlmilionová hranice dodávek vozů Tesla už přeci jen mohla padnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala