Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nástupce BlackBerry KeyOne bude mít duální fotoaparát

11.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
BlackBerry připravuje nástupce pro svůj loňský smartphone KeyOne s QWERTY klávesnicí. Uniklý obrázek ukazuje připravovaný model s interním označením BlackBerry Athena ze všech úhlů a prozrazuje použití dvojitého fotoaparátu.
Společnost TCL se před pár měsíci nechala slyšet, že pro letošní rok připravuje minimálně dva nové smartphony s logem BlackBerry. Ačkoliv to nebylo potvrzeno, jedním z nich bude s nejvyšší pravděpodobností nástupce loňského modelu KeyOne. Název novinky prozatím neznáme, může se jmenovat KeyOne 2, KeyOne (2018) nebo dokonce KeyTwo. K dispozici prozatím máme pouze interní označení BlackBerry Athena. Telefon se objevil v záznamech čínského patentového úřadu (SIPO), kde si můžeme prohlédnout jeho design snad ze všech potřebných úhlů. A potvrzuje se, že bychom od výrobce neměli čekat žádnou designovou revoluci.
 
 
O přední stranu se bude opět dělit dotykový displej a fyzická QWERTY klávesnice. Displej by měl mít o něco protáhlejší tvar, místo 3:2 z loňského modelu byl nejspíš použit poměr stran 16:10. V případě klávesnice očekáváme maximálně kosmetické změny, ale rozložení kláves zůstalo stejné. Univerzální tlačítko Convenience, jehož funkce si může uživatel přizpůsobit podle potřeby, se mělo přesunout z levého na pravý bok. Zadní strana by měla opět využívat nezvyklou povrchovou úpravu, která nejen zajímavě vypadá, ale také snižuje riziko vyklouznutí přístroje z ruky. A rozhodně nemůžeme přehlédnout duální zadní fotoaparát – je to vůbec poprvé, co bylo toto řešení použito u zařízení s logem BlackBerry. Ostružinové telefony nikdy nebyly zaměřené na focení, ale některé trendy je zkrátka nutné následovat.
 
Spodní část telefonu okupuje reproduktor a reversibilní port USB Type-C, zatímco 3,5mm audio jack pro sluchátka se nachází na horní hraně. Velká část telefonu by měla být opět z plastu, i když boční rám a některé další prvky jsou patrně kovové. Databáze čínského patentového úřadu bohužel nepozrazuje žádné technické parametry druhé generace BlackBerry KeyOne. Koncem loňského roku se chystaný telefon nejspíš objevil v benchmarku Geekbench, kde za sebou měl nechat část detailů o výbavě. Pokud jsou informace pravdivé, měl by být nástupce BlackBerry KeyOne vybaven výkonnějším procesorem Qualcomm Snapdragon 660 a až 6GB RAM. Operačním systémem se téměř jistě stane Android Oreo.
 
Původní model BlackBerry KeyOne byl představen v únoru 2017, takže je nejvyšší čas na nástupce.
 


reklama