Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na další Xperie míří Android 6.0 Marshmallow

10.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Sony pokračuje ve vydávání aktualizace na Android 6.0 Marshmallow. Ve druhé fázi se dočkaly modely Xperia Z2, Z3 a Z3 Compact, kromě nové verze operačního systému jsou součástí i bezpečnostní záplaty a jiná vylepšení.
Přibližně před měsícem Sony zahájilo aktualizace svých smartphonů a tabletů na Android 6.0 Marshmallow. Jako první se poslední verze operačního systému od Googlu dočkaly modely z řady Xperia Z5, Xperia Z4 Tablet a Xperia Z3+. Teď japonský výrobce rozšiřuje Android 6.0 na další přístroje, a to na starší vlajkové lodě Xperia Z2, Xperia Z3 a Xperia Z3 Compact.

Marshmallow byl pro tyto modely dostupný už dříve, ale jen v nefinální verzi pro členy beta programu. Teď se update s označením 23.5.A.0.570 dostává také k ostatním uživatelům, i když zatím je ve vybraných regionech, mezi kterými chybí Česká republika nebo Slovensko. Je ovšem jen otázkou času, než se aktualizace rozšíří i na telefony z české distribuce. Prozatím se uživatelé mohou alespoň připravit, jaké změny je vlastně čekají.

Nepřehlédnutelné jsou změny ve vzhledu uživatelského rozhraní, kromě nich přináší Android 6.0 Marshmallow dokonalejší nastavení ochrany osobních údajů umožňující ovládat jednotlivá oprávnění u aplikací nebo funkce spořící baterii, jako je režim spánku Doze a zabraňování aplikacím, aby běžely na pozadí. Tyto nové funkce, které jsou součástí přímo Androidu 6.0, nahradí známý Stamina mód od Sony.

K dispozici je nová aplikace fotoaparátu ve verzi 2.0.0 známá z řady Xperia Z5, která přináší mimo jiné možnost přepínat mezi jednotlivými režimy pouhým přetažením prstu či posuvníky umožňující okamžitou změnu jasu a dalších hodnot. Součástí aktualizace jsou také opravy chyb, které vydává samotný Google pravidelně každý měsíc. V tomto případě se ovšem jedná o teprve únorovou verzi, ačkoliv před nedávnem už byl vydán dubnový bezpečností balíček.

Ani těmito smartphony samozřejmě Sony nekončí v aktualizacích na Android 6.0 Marshmallow, v nejbližší době by se mohly dočkat Xperia Z3 Tablet Compact a Xperia Z2 Tablet, následně také Xperia M5, Xperia C5, Xperia M4 a Xperia C4.

Zdroj: Xperiablog.net
reklama