Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Na bombajských plážích zavedli zákaz selfies

, , aktualita
Na bombajských plážích zavedli zákaz selfies
Na různé zákazy jsme zvyklí, v indickém městě Bombaj však zavedli velmi kuriózní zákaz, který nedovoluje pořizování selfies na určitých plážích z důvodu hrozícího nebezpečí. Toto opatření má za úkol chránit turisty.
Na bombajských plážích zavedli zákaz selfies
Bombaj zavedla zákaz pořizování seflies snímků na 15 místech, kde by tato činnost mohla být nebezpečná. Nejedná tak však pro nic za nic, toto omezení je zde kvůli nehodám lidí, které se při focení staly. Rozhodnutí bylo učiněno po nehodě mladé osmnáctileté dívky, která při pořizování snímků sebe sama spadla do moře a utopila se.

Místa, kde není dovoleno fotit selfies, zahrnují i turisticky oblíbenou promenádu Marine Drive nebo populární pláž Girgaum Chowpatty. Mluvčí bombajské policie Dhananjay Kulkarni uvedl i hojně navštěvované Bandra Bandstand, Sion Fort a Worli Fort. Dodal, že pro zajištění bezpečí lidí, kteří pořizují selfies, budou nainstalovány varovné značky. Podobné opatření bylo použito minulý rok, kdy byla na Hinduistickém festivalu určena zóna, kde bylo zakázáno dělat selfies.

Nehoda však nebyla jen jedna, dále do moře spadly při pořizování selfie i další tři dívky, dvě z nich kolemjdoucí muž Ramesh Walunj pomohl zachránit, tu třetí však vytáhnout nestihl a utopila se. Nejsou to však jen pláže a moře, kde je nebezpečné fotit selfies. V září fotka stála život japonského turistu poté, co uklouzl na schodech u pomníku Tádž Mahal.

Indie není jedinou zemí, kde by byli turisti při fotografování tak neopatrní, podobné případy se staly i v Rusku. Mladá žena z Moskvy se snažila udělat "selfíčko" sebe s pistolí namířenou na hlavu a při tom se postřelila. Výjimkou nejsou ani děti, které byly při pořizování fotky na železničních vagónech zasaženy elektrickým proudem. Nehoda ze stejného důvodu se stala i ve Španělsku při tradičních býčích závodech ve městě Villaseca de la Sagra.

Zdá se tak, že nehod kvůli selfies není málo, otázkou spíše je, jestli zákazy pomůžou, nebo zda turisté budou selfies dál pořizovat i přes toto nařízení.

Zdroj: BBC
reklama