Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

myPhone Hammer Energy LTE 18×9: kamarád do deště

29.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na český trh vstoupil další cenově dostupný model značky myPhone, který nabízí odolnou konstrukci, obrovskou baterii nebo podporu NFC pro mobilní platby. Připravte se ovšem i na některé ústupky, které by se mohly projevit třeba na výkonu smartphonu.
myPhone není další čínský výrobce, jak by se mohlo zdát. Jedná se o polskou značku, která už nějaký čas působí i na českém trhu. Společnost má své sídlo ve Vratislavi, tedy asi jen 60 km od našich hranic. Nejnovější přírůstek v portfoliu nese docela krkolomný název myPhone Hammer Energy LTE 18×9. Tento model se rozhodně nesnaží skrývat svou zvýšenou odolnost, navíc měří v pase skoro 15 mm a váží přes 250 g. Stačí se podívat na ostře řezané hrany, které dávají tušit, že tento telefon odolá pádům na zem mnohem lépe než běžné smartphony s lesklým skleněným tělem. Certifikace IP68 potvrzuje odolnost proti vniknutí vody či prachu.
 
 
Čelní straně dominuje 5,7” IPS displej s rozlišením 1440 x 720 pixelů a moderním poměrem stran 18:9 (2:1), který je o něco užší, než jsme zvyklí z předchozích smartphonů s poměrem 16:9. Před poškrábáním je displej chráněn blíže nespecifikovanou verzí sklíčka Gorilla Glass. Určité rezervy bude mít telefon nejspíš ve výkonu, neboť spoléhá na čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589T a 3GB RAM. Prostřednictvím hybridního slotu na microSD karty lze rozšířit 32GB vestavěné úložiště, nebo přidat druhou SIM kartu. Ke snadnému odemknutí telefonu slouží čtečka otisků prstů. Fotografická výbava zahrnuje 13MPx zadní snímač Sony IMX135 a 8MPx přední.
 
Pokud některým parametrem nechává nový myPhone konkurenci daleko za sebou, tak je to baterie s kapacitou 5 000 mAh, kterou lze využít i k nabíjení jiných zařízení a telefon proměnit v power banku. Připraven je port USB Type-C, který v nižší a střední třídě stále ještě není samozřejmostí. To stejné můžeme říct o technologii NFC, která se hodí pro bezkontaktní platby Google Pay. Jak napovídá už název zařízení, nechybí podpora LTE, a to včetně všech pásem používaných tuzemskými operátory. Operačním systémem je ještě Android 8.1 Oreo, ale aktualizaci na novější verzi spíše nečekejte.
 
myPhone Hammer Energy LTE 18×9 se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 5 790 Kč s DPH. Za tuto cenu můžete sice získat lépe vybavené telefony, ale jak je známo, za zvýšenou odolnost se připlácí.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama