Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Může mít telefon více než 7" displej? Ano, ukazuje Honor

17.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Číňané chystají pořádného obra mezi smartphony. Dosud nepředstavený model, který by se mohl jmenovat Honor 8X, se objevil v databázi TENAA spolu s fotografiemi a střípky informací o výbavě. 
Zdálo se, že rozdíl mezi běžnými smartphony a phablety (či tabletofony, jak zní jiný název), byl postupně smazán. Jenže se začínají objevovat telefony se sedmipalcovou úhlopříčkou jako Xiaomi Mi Max 3 či Honor Note 10, které se velikostí displeje vyrovnají některým tabletům. Huawei, respektive jeho značka Honor, však hodlá laťku ještě zvýšit. V čínské databází TENAA, která je jistě dobře známá každému, kdo sleduje novinky o dosud nepředstavených smartphonech, se objevil model s kódovým označením Honor ARE-AL00. Prozatím není jasné, jak bude znít jeho prodejní název, ale někteří zahraniční redaktoři tipují, že se jedná o Honor 8X. Ať už se novinka bude jmenovat jakkoliv, mělo by jít o největší smartphone na trhu.
 
 
Honor 8X bude údajně vybaven 7,13" displejem, který by měl nést rozlišení 2244 x 1080 pixelů (Full HD+). Pokud se podíváte podrobněji, můžete si všimnout, že displej je v horní části narušen výřezem, kam se ukryla přední kamera na selfie. Avšak výřez by měl být velmi malý, podobně jako u nedávno představeného konkurenčního modelu Oppo F9. Velký telefon si přitom zaslouží pořádnou baterii, proto by měla být novinka vybavena rovnou baterií o kapacitě 4 900 mAh. Čínská databáze nám také odhalila přítomnost 64GB interního úložiště, které by mělo jít rozšířit pomocí až 256GB microSD karty. Na zadní straně telefonu, která je patrně ze skla, si můžeme všimnout čtečky otisků a také duálního fotoaparátu.
 
TENAA prozrazuje, že se jedná o kombinaci 16MPx primárního a 2MPx sekundárního snímače, takže můžeme očekávat standardní zaměření na fotky s rozostřeným pozadím. O selfie by se potom měl postarat 8MPx přední snímač. Nejistý zatím zůstává použitý procesor, ale podle odhadů by se mohlo jednat o některé z osmijáder střední třídy od Qualcommu, konkrétně Snapdragon 636 nebo Snapdragon 660. Velikost operační paměti se jistě nedostane pod 3 GB.I.
 
Honro 8X opravdu nebude žádný drobek, jak potvrzují uniklé rozměry 177,57 x 86,24 x 8,13 mm a hmotnost 210 g. V tuto chvíli nevíme nic o ceně ani dostupnosti připravovaného smartphonu.
 


reklama