Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Muž v Utahu marně bojuje za právo "oženit" se s notebookem

, , aktualita
Muž v Utahu marně bojuje za právo "oženit" se s notebookem
Dnes je moderní doba a sňatky mezi mužem a ženou už nejsou jedinými. Vedle homosexuálních svazků se množí i případy, kdy si lidé chtějí brát neživé věci. Jedním z posledních případů je neúspěšný boj kontroverzního Chrise Seviera za sňatek s počítačem.
Muž v Utahu marně bojuje za právo "oženit" se s notebookem
Chris Sevier má v Utahu už dost bohatou historii kontroverzních soudních sporů. V minulosti např. žaloval Apple za to, že se na jeho počítačích dá přehrávat porno. Delší dobu koketuje i s myšlenkou, že by se chtěl "oženit" se svým notebookem. Takový svazek dává na stejnou úroveň jako jsou ty se stejným pohlavím. Pokud jsou totiž povoleny svazky některých sexuálních menšin, pak nevidí důvod, proč by to nemělo být povoleno i těm ostatním. Nyní se totiž cítí být diskriminován, když není možné vyhovět jeho minoritní sexuální orientaci.
 
Svatební prsteny
Jeff Belmonte z Cuiabá, Brazil (Flickr) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
Podle soudu ve státu Utah je zde několik problémů. Prvně, sňatek se strojem není vůbec ukotven v ústavě ani žádném jejím dodatku. Za druhé, počítač nemůže říci dobrovolně "ano", což je podmínkou uzavření sňatku. A za třetí, podle ústavy musí mít oba v páru alespoň 15 let. Otázkou je, zda má Sevierův mechanický partner už tolik let za sebou či nikoli. Na základě těchto důvodů byla Sevierova žaloba tento týden smetena ze stolu. Připomeňme, že koncem minulého roku se chtěla jedna žena z Francie provdat za svého robota vyrobeného na 3D tiskárně.
 
reklama