www.svetmobilne.cz
>
>

Muž byl rozmačkán a zabit dálkově nastartovaným autem

Muž byl rozmačkán a zabit dálkově nastartovaným autem
, , aktualita
V New Yorku se stala vážná nehoda zahrnující auto s dálkovým startováním motoru. To se totiž samo rozjelo a vrazilo do muže, kterého rozmáčklo mezi dvěma vozy. Ten na následky svých zranění zemřel.
K oblíbeným
reklama
21letý Michael Kosanovich v New Yorku byl zabit dvěma Lexusy IS300 z roku 2002. Jeden z nich byl totiž nastartován pomocí dálkového ovládání, přičemž se vůz sám rozjel a muže přimáčkl na druhý Lexus. Kolemjdoucí se snažili muži pomoci a vůz odtlačit, ale ten na něj opět najel a rozmačkal mu nejen nohy, ale i trup. Na následky svých zranění pak o den později zemřel v nemocnici.
 
Lexus IS300
ilustrační foto, autor: Jagvar [Public domain]
 
Kosanovich byl podle NYPD u auta, protože měl zájem jeden z nich koupit. To netušil, že se mu to stane osudným. Toyota (resp. Lexus) vyjádřila soustrast rodině a pomáhá s vyšetřováním. Vypadá to však, že sama automobilka za to možná nemůže, protože Lexusy IS300 z roku 2002 nebyly vybavovány systémem pro dálkové startování vozu, takže to muselo být doděláno později. Otázkou nyní je, kdo ho instaloval a kde se stala chyba. Manuál k dálkovému startování novějších vozů přitom říká, že majitel si musí být jistý, co se děje okolo vozidla, když ho startuje.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala