www.svetmobilne.cz
>
>

Muž byl rozmačkán a zabit dálkově nastartovaným autem

Muž byl rozmačkán a zabit dálkově nastartovaným autem
, , aktualita
V New Yorku se stala vážná nehoda zahrnující auto s dálkovým startováním motoru. To se totiž samo rozjelo a vrazilo do muže, kterého rozmáčklo mezi dvěma vozy. Ten na následky svých zranění zemřel.
K oblíbeným
reklama
21letý Michael Kosanovich v New Yorku byl zabit dvěma Lexusy IS300 z roku 2002. Jeden z nich byl totiž nastartován pomocí dálkového ovládání, přičemž se vůz sám rozjel a muže přimáčkl na druhý Lexus. Kolemjdoucí se snažili muži pomoci a vůz odtlačit, ale ten na něj opět najel a rozmačkal mu nejen nohy, ale i trup. Na následky svých zranění pak o den později zemřel v nemocnici.
 
Lexus IS300
ilustrační foto, autor: Jagvar [Public domain]
 
Kosanovich byl podle NYPD u auta, protože měl zájem jeden z nich koupit. To netušil, že se mu to stane osudným. Toyota (resp. Lexus) vyjádřila soustrast rodině a pomáhá s vyšetřováním. Vypadá to však, že sama automobilka za to možná nemůže, protože Lexusy IS300 z roku 2002 nebyly vybavovány systémem pro dálkové startování vozu, takže to muselo být doděláno později. Otázkou nyní je, kdo ho instaloval a kde se stala chyba. Manuál k dálkovému startování novějších vozů přitom říká, že majitel si musí být jistý, co se děje okolo vozidla, když ho startuje.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala