Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM

10.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Elon Musk dokáže říci mnoho věcí, které by si jiní CEO jen tak nedovolili. V interview "60 minutes" na stanici CBS totiž řekl, že by mu nevadilo, kdyby konkurence přišla s výrazně lepším elektromobilem, než má Tesla. Řekl, že kdyby byl na trhu tak výrazně lepší elektromobil než od Tesly, až by se Tesla stala neprodejnou a automobilka zkrachovala, stále by to znamenalo, že se svět posunul kupředu, což by ve výsledku bylo pozitivní. Podle něj je nicméně cílem Tesly zrychlit nástup elektrických vozidel a udržitelných metod transportu. Chce se podílet na pomoci životnímu prostředí, což je dle Muska nejvážnější problém, kterému nyní čelí celé lidstvo.
 
Elon Musk
 
To však neznamená, že by nechtěl úspěch Tesly, právě naopak. Zároveň se totiž v interview vyjádřil k nedávnému oznámení automobilky GM, která chce zavřít některé své továrny a propustit přes 2500 lidí. Na to reagoval tak, že by tyto opuštěné továrny od GM rád koupil, pokud by je automobilka nabídla k prodeji. Díky tomu by bylo možné dále navýšit výrobní kapacitu, což je oblast, ve které nyní Tesla hodně strádá (poptávka po jejích vozech výrazně navyšuje nabídku).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama