www.svetmobilne.cz
>
>
>

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
, , aktualita
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk dokáže říci mnoho věcí, které by si jiní CEO jen tak nedovolili. V interview "60 minutes" na stanici CBS totiž řekl, že by mu nevadilo, kdyby konkurence přišla s výrazně lepším elektromobilem, než má Tesla. Řekl, že kdyby byl na trhu tak výrazně lepší elektromobil než od Tesly, až by se Tesla stala neprodejnou a automobilka zkrachovala, stále by to znamenalo, že se svět posunul kupředu, což by ve výsledku bylo pozitivní. Podle něj je nicméně cílem Tesly zrychlit nástup elektrických vozidel a udržitelných metod transportu. Chce se podílet na pomoci životnímu prostředí, což je dle Muska nejvážnější problém, kterému nyní čelí celé lidstvo.
 
Elon Musk
 
To však neznamená, že by nechtěl úspěch Tesly, právě naopak. Zároveň se totiž v interview vyjádřil k nedávnému oznámení automobilky GM, která chce zavřít některé své továrny a propustit přes 2500 lidí. Na to reagoval tak, že by tyto opuštěné továrny od GM rád koupil, pokud by je automobilka nabídla k prodeji. Díky tomu by bylo možné dále navýšit výrobní kapacitu, což je oblast, ve které nyní Tesla hodně strádá (poptávka po jejích vozech výrazně navyšuje nabídku).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala