www.svetmobilne.cz
>
>
>

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
, , aktualita
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk dokáže říci mnoho věcí, které by si jiní CEO jen tak nedovolili. V interview "60 minutes" na stanici CBS totiž řekl, že by mu nevadilo, kdyby konkurence přišla s výrazně lepším elektromobilem, než má Tesla. Řekl, že kdyby byl na trhu tak výrazně lepší elektromobil než od Tesly, až by se Tesla stala neprodejnou a automobilka zkrachovala, stále by to znamenalo, že se svět posunul kupředu, což by ve výsledku bylo pozitivní. Podle něj je nicméně cílem Tesly zrychlit nástup elektrických vozidel a udržitelných metod transportu. Chce se podílet na pomoci životnímu prostředí, což je dle Muska nejvážnější problém, kterému nyní čelí celé lidstvo.
 
Elon Musk
 
To však neznamená, že by nechtěl úspěch Tesly, právě naopak. Zároveň se totiž v interview vyjádřil k nedávnému oznámení automobilky GM, která chce zavřít některé své továrny a propustit přes 2500 lidí. Na to reagoval tak, že by tyto opuštěné továrny od GM rád koupil, pokud by je automobilka nabídla k prodeji. Díky tomu by bylo možné dále navýšit výrobní kapacitu, což je oblast, ve které nyní Tesla hodně strádá (poptávka po jejích vozech výrazně navyšuje nabídku).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik