www.svetmobilne.cz
>
>
>

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM

Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
, , aktualita
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
reklama
Elon Musk dokáže říci mnoho věcí, které by si jiní CEO jen tak nedovolili. V interview "60 minutes" na stanici CBS totiž řekl, že by mu nevadilo, kdyby konkurence přišla s výrazně lepším elektromobilem, než má Tesla. Řekl, že kdyby byl na trhu tak výrazně lepší elektromobil než od Tesly, až by se Tesla stala neprodejnou a automobilka zkrachovala, stále by to znamenalo, že se svět posunul kupředu, což by ve výsledku bylo pozitivní. Podle něj je nicméně cílem Tesly zrychlit nástup elektrických vozidel a udržitelných metod transportu. Chce se podílet na pomoci životnímu prostředí, což je dle Muska nejvážnější problém, kterému nyní čelí celé lidstvo.
 
Elon Musk
 
To však neznamená, že by nechtěl úspěch Tesly, právě naopak. Zároveň se totiž v interview vyjádřil k nedávnému oznámení automobilky GM, která chce zavřít některé své továrny a propustit přes 2500 lidí. Na to reagoval tak, že by tyto opuštěné továrny od GM rád koupil, pokud by je automobilka nabídla k prodeji. Díky tomu by bylo možné dále navýšit výrobní kapacitu, což je oblast, ve které nyní Tesla hodně strádá (poptávka po jejích vozech výrazně navyšuje nabídku).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala