Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MSI uvádí notebooky s novými GeForce GTX 900M

8.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Včera společnost NVIDIA představila své nejnovější mobilní grafické karty řady GeForce GTX 900M a dle očekávání netrvalo dlouho a výrobci notebooků začali ohlašovat nové modely. Mezi ně patří i firma MSI.
Ta na náš trh už řadu let dodává své herní notebooky, které jsou oblíbené zpravidla pro svůj vhodný poměr ceny a výkonu. Ta se rozhodla modernizovat své nejlepší herní modely řad GT (15,6") a GS (17"), které byly dříve osazeny grafickými kartami GTX 870M a 880M. Ty tedy nahradila nejnovějšími grafikami GeForce GTX 970M a GTX 980M. Obě řady notebooků jsou postaveny na platformě Intel a využívají procesory Core i7, dále herní klávesnice od firmy SteelSeries, síťové řešení Killer doubleshot Pro a také zvukové Dynaudio a Audio Boost. Krom toho se můžeme těšit na rychlá úložiště Super RAID 3 a premium účet na Xsplit Gamecaster.Nové grafické karty NVIDIA GTX 900M vypadají velmi nadějně a zvláště model GTX 980M, který prý jako první mobilní čip překonal hranici deseti tisíc bodů v Performance testu 3DMarku 11. NVIDIA samotná říká, že nová generace se ještě více přiblížila výkonu desktopových modelů, a dále tedy smazává rozdíl mezi mobilními a desktopovým čipy.

Dle MSI nabízí aktualizovaný model notebooku GT72 díky nové grafice o 30 procent vyšší výkon v porovnání s předchozím modelem, což je slušný posun kupředu. Dále se MSI chlubí materiály, které použilo pro stavbu šasi, a konkrétně jde o hliník a slitinu hořčíku a lithia, která má být v porovnání s hliníkem výrazně pevnější i lehčí. To se projeví zvláště u notebooků řad GS Ghost a Stealth, které mají tloušťku jen 2 cm, hmotnost 1,9 kg, a přitom využívají procesory Core i7 "Haswell" a GPU NVIDIA GeForce GTX 970M.

Co se týče nových technologií a funkcí, pak MSI mluví o funkci SHIFT, která umožní řídit systém i jeho napájení (či tedy spíše spotřebu) s využitím režimů Sport, Comfort nebo Green. Pak tu máme známý Super RAID s označením 3, který využívá hned čtyři SSD v režimu RAID 0, díky čemuž datová propustnost dosáhne přes 1600 MB/s. K chlazení poslouží Cooler Boost 3 s tlačítkem, jímž můžeme zapnout plný výkon ventilátorů. Nicméně výrobce udává, že hlučnost chlazení už není ani při nejvyšších otáčkách tak vysoká jako dříve.

MSI GT72 Dominator či Pro mají být také první notebooky na světě využívající síťové řešení Killer Doubleshot Pro. To nabídne jak gigabitový Ethernet, tak duální Wi-Fi 802.11ac a dále funkci Smart Teaming, která bude spravovat využití šířky kombinovaného pásma Ethernetu i Wi-Fi. Audio Boost 2 zase využívá tři samostatné předzesilovače pro reproduktory, subwoofer a headset a systém Dynaudio se skládá ze dvou reproduktorů a jednoho subwooferu, jež nabídnou oproti starším modelům o 10 dB vyšší hlasitost. Pak tu je také Sound Blaster Cinema 2 pro zajištění prostorového zvuku.

Pokud nám snad nebude stačit obrazovka samotného notebooku, pak máme možnost k němu díky rozhraním Mini DisplayPort 1.2 a HDMI 1.4 připojit až tři externí displeje s rozlišením do 4K. Displej samotného notebooku bude také k dispozici, takže tu máme systém 1 + 3.

Zdroj: TZ MSI
reklama