Mozilla nakonec nepřipraví chytrý telefon za 600 Kč

Mozilla nakonec nepřipraví chytrý telefon za 600 Kč
, , aktualita
Před více než rokem ukázala Mozilla projekt, ve kterém chtěla prodávat telefon založený na Firefox OS za 600 Kč, a to převážně do rozvojových zemí. Teď je potvrzeno, že se tak nestane, bude za telefon náhrada?
K oblíbeným
reklama
Telefon od Mozilly samozřejmě nebyl žádné dělo, pouze šlo o to, aby byl představen maximálně dostupný telefon pro každého, a to hlavně v rozvojových zemích. To odpovídá strategii Firefox OS, který je dílem samotné Mozilly a pracuje na nenáročném hardwaru.

V tomto případě byl hardware snad to nejlevnější, co se dalo sehnat. Prototyp telefonu zahrnoval 3,5 palcový displej s rozlišením 320x480, 1jádrový procesor Spreadtrum SC8621, WiFi a 2Mpx zadní kameru. Nicméně v chudých zemích by to mohl být naprostý trhák. Proč se tedy Mozilla rozhodla telefon neprodávat?

Podle Chrise Bearda, nového výkonného ředitel Mozilly, společnost neviděla dostatečnou kupní sílu po telefonu za 600 Kč, a vzdá se tak svého programu. "Vyrobíme telefony a propojíme zařízení, která budou lidé chtít kupovat kvůli zážitkům, ne kvůli nízké ceně," prohlásil Chris Beard.

Podle něj musí Mozilla celkově změnit strategii, aby se dokázala prosadit proti velikánům jako iOS a Android. Chris Beard poukázal na to, že Android s iOS už de facto zadupali do země Nokii nebo Blackberry a Microsoft s Ubuntu mají vážné problémy.

Ředitel Mozilly by také chtěl, aby telefony s Firefox OS budily emoce, aby měly zajímavé vlastnosti, mezi něž by se neřadila jen nízká cenovka. Také zvažuje, že by do svého operačního systému přidal podporu pro aplikace Androidu.

"Jestli chcete mít významnou roli ve světě telefonů, musíte nabídnout něco, co je hodnotné a pro co se lidé budou ochotní vzdát širšího ekosystému. Ale to je na masovém trhu v podstatě nemožné," dodal Chris Beard.

Co teda chystá Mozilla dál? "Chystáme se prozkoumat svět internetu věcí. Potřebujeme zcela prozkoumat možnosti dodat produkt a platformu koncovým uživatelům v této vznikající kategorii."

"Budeme agresivně investovat do příležitostí pro Firefox OS, proinvestujeme všechny nezbytné finanční prostředky, které budou vyžadovány, abychom dokončili nový plán a abychom zajistili, že se nám jistě vrátí zpátky naše investice," zakončil Chris Beard povídání o vyhlídkách společnosti.

Vypadá to, že pod vlivem nového ředitele se změnila i strategie, s jakou bude v budoucnosti Mozilla přistupovat k neziskovým projektům. Telefon za 600 Kč se k nim jistě řadil. Ale i tak je jisté, že Firefox OS bude pro celou společnost důležitý. I když nepředstaví telefon za 600 Kč, vypadá to, že by mohli ukázat zařízení, které bude sice dražší, ale výkonnější a uživatelsky přijatelnější.

Zdroj: CNET.com
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář