www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Motorola podporuje „domácí“ opravy smartphonů

Motorola podporuje „domácí“ opravy smartphonů
, , aktualita
Opravy smartphonů jsou stále dražší a složitější, ale Motorola se rozhodla vydat opačným směrem. Ve spolupráci se známým webem iFixit připravila sady pro opravu vybraných telefonů Moto svépomocí.
K oblíbeným
reklama
Mimozáruční opravy mobilních telefonů se čím dál častěji stávají noční můrou. Velkou překážkou velmi často bývá už samotné rozebrání přístroje, takže na první pohled banální oprava se mnohdy velmi prodraží. A při odeslání rozbitého smartphonu do servisu si musíme často položit otázku, zda se nevyplatí koupit nový model. I přesto, že výrobci většinou domácím kutilům házejí klacky pod nohy, se stále najdou uživatelé, kteří si svůj telefon raději opraví sami doma za zlomek nákladů, které by utratili v servisu. A právě pro ně vznikl americký web iFixit, který rozebírá elektroniku a čtenářům nabízí návody na její opravu. Všechny přístroje, které projdou rukama lidem z iFixit, navíc dostanou hodnocení podle toho, jak snadno jdou opravit.
 
 
iFixit nedávno zahájilo spolupráci s prvním velkým výrobcem smartphonů. Motorola, dnes v rukách Lenova, se rozhodla svým zákazníkům usnadnit opravy některých modelů svépomocí. Jedná se o telefony Moto Z, Moto Moto Z Play, Moto Z Force, Moto X, Moto X Pure Edition, Moto G5 Plus, Moto G4, Moto G4 Plus a Droid Turbo 2. Ve většině případů jde tedy o starší telefony, které už většinou nejsou v záruce. Ze stránek iFixit lze objednat balíčky, které obsahují všechny potřebné díly a nářadí k výměně prasklého displeje nebo opotřebované baterie. Součástí jsou samozřejmě také podrobné návody v elektronické podobě, kde se uživatelé krok za krokem dozví, jak danou opravu provést.
 
Ani oprava s využitím těchto balíčků ovšem nevyjde zrovna nejlaciněji. Sada pro výměnu baterie stojí 40 dolarů (900 Kč bez DPH), výměna displeje potom může dle zvoleného modelu přijít až na 200 dolarů (4 500 Kč bez DPH). Oprava smartphonů je důležitá také z ekologického hlediska, neboť umožňuje snížení elektronického odpadu. Pokud tedy výrobce nabídne možnost snadné a levné opravy svých zařízení, poputuje do popelnic (v lepším případě do vyhrazených kontejnerů pro recyklaci elektroniky) méně rozbitých smartphonů. Na druhou stranu se tím ovšem připraví o peníze, které by zákazník mohl utratit za nákup nového modelu.
 
Zdroj: iFixit.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala