9.9.2019, Milan Šurkala, aktualita

Další novinkou z dílen společnosti Motorola je nový smartphone One Zoom, který dostává svému názvu a představuje vskutku neobvyklý 10× zoom pomocí 3 různých fotoaparátů a nechybí ani čtvrtý modul v podobě hloubkové kamerky.

reklama
Marketing | od: Choakinek (93)  9.9.201913:10
"Jako třetí je zde teleobjektiv s 3× zoomem, který ale celkově nabídne 10× hybridní zoom.­"

Jasně. Realita je pochopitelně taková, že ten objektiv nabídne pouze 3,33x digitální zoom ­(do toho desetinásobného­), ale že to nejspíš pevné ohnisko toho teleobjektivu je 3x delší, než ohnisko ­"nejširšího­" objektivu, tak se to hned nazve 3x ­"zoomem­", no a aby mohli použít ­"sexy­" slovo ­"hybridní­" ­(a nikoliv ­"jen­" popis ­"teleobjektiv s XY ohniskem a 3x digitálním zoomem­"), aplikovali pouhý součin:

3 ­(­"optický­") x 3,33 ­(digitální­) = cca 10 ­(­"hybridní­").

Ať žije marketing!!! :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Marketing | od: Milan Šurkala (220)  10.9.20199:05
Tak svým způsobem to skládání objektivů optický zoom je. Jenže když se tak různě poskládají různé moduly s různým rozlišením, tak s možnostmi výřezu a podobně to bývá o něco horší. Člověk ale aby se v tom vyznal, co kterým zoomem vlastně kdo myslí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Marketing | od: Choakinek (93)  10.9.201918:34
Přijde mi to dost odbyté. Jak návrh fotografické soustavy těch telefonů, tak jejich popis prezentovaný výrobcem. Z toho pak vyplývá i pochybný význam fotografické soustavy jakožto celku.

Hlavní myšlenka ­- zajistit ­"bezztrátové­" přiblížení za pomocí více objektivů s různými ohnisky je fajn. Ale následně to praktické provedení této myšlenky má drtivá většina telefonů naprosto podivné.

Hlavní důvod: Za mě jednoznačně cílení na neznalost většinového zákazníka.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.