Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola One Zoom přináší 10× zoom

9.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Další novinkou z dílen společnosti Motorola je nový smartphone One Zoom, který dostává svému názvu a představuje vskutku neobvyklý 10× zoom pomocí 3 různých fotoaparátů a nechybí ani čtvrtý modul v podobě hloubkové kamerky.
Motorola představila nový smartphone One Zoom, který je hodně zaměřen na fotografování. Vzadu má totiž hned čtveřici fotoaparátů. Ten hlavní má 48MPx rozlišení, ale díky slučování pixelů se nakonec tváří jako 12MPx fotoaparát s 1,6μm pixely (fyzicky jsou zde 0,8μm pixely). Objektiv má světelnost F1,7 a nechybí mu ani optická stabilizace obrazu. Dále tu máme velmi širokoúhlý modul se 117° úhlem záběru a 16MPx senzorem. Jako třetí je zde teleobjektiv s 3× zoomem, který ale celkově nabídne 10× hybridní zoom. V tomto případě jde o modul s 8MPx snímačem a opět i optickou stabilizací obrazu.
 
Motorola One Zoom
 
Jako poslední tu máme 5MPx hloubkovou kamerku. Pokud jde o přední stranu, tam najdeme 25MPx F2.0 modul, který vytváří malinký výřez na 6,4" OLED displeji Max Vision s poměrem stran 19:9 a rozlišením Full HD+ (2340×1080 pixelů). Má i zabudovanou čtečku otisků prstů. I tento fotoaparát podporuje slučování pixelů, takže výsledkem jsou snímky s 6,25 MPx.
 
Pokud jde o vnitřní hardware, ten patří do střední třídy s procesorem Qualcomm SnapDragon 675, 4 GB paměti RAM a 128GB interním úložištěm, které lze rozšiřovat microSD kartou. O napájení se pak stará 4000mAh akumulátor a podporováno je rychlé 15W nabíjení přes port USB-C. Dostalo se na tradiční mobilní připojení 4G LTE a nezapomnělo se na 3,5mm audio jack. Operačním systémem je Android 9 Pie a slíbena je i aktualizace na nový Android 10. Doporučená koncová cena pro český trh byla stanovena na 10.999 Kč s DPH.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama