Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola Moto Z Play nejspíše spatřena na benchmarku

19.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Motorola dříve v tomto měsíci představila dva špičkové modely, očekávané Moto Z Play jsme se však nedočkali. Je velmi pravděpodobné, že bude představena později, k čemuž vede i uniklý benchmark.
Nově představené modely Motoroly Moto Z a Moto Z Force se vyznačovaly hlavně vysokým výkonem, který zajišťoval v obou případech Snapdragon 820, k ruce mu byly 4 GB RAM. Dále oba modely vynikaly 5,5" displejem, který je typu OLED a nabídne 2K rozlišení. I další parametry byly špičkové, nezapomnělo se na čtečku otisků prstů či USB-C, model Force má potom velkou 3500mAh baterii. Oba modely však postrádají konektor jack 3,5 mm, ten je nahrazen redukcí z USB-C.

Motorola Moto Z Play má být zřejmě odlehčeným modelem. Unikly výsledky benchmarku pro model s označením XT1635-01, což by mohla být právě tato Motorola. Nabídnout má sice také 5,5" zobrazovací panel, ale už jen s rozlišením Full HD (1080p). O použitém panelu nepadla žádná zmínka, mohlo by se však jednat o OLED.

O výkon se má postarat 8jádrový Snapdragon 650, který disponuje 4 jádry na výkonné architektuře Cortex-A72 a dalšími 4 úspornými jádry Cortex-A53. K nim přibudou 3 GB RAM, což je méně než u dříve představených modelů. Spolu s nižším výkonem to bude znamenat zařazení telefonu do nižší třídy než v případě Moto Z a Moto Z Force. Na druhou stranu to bude značit i nižší cenu.

Další parametry naznačují, že telefon má disponovat 16Mpx zadním a 5Mpx předním snímačem. Dále by měl telefon mít baterii o kapacitě 3600 mAh, vybaven by měl být Androidem 6.0 a měl by mít jen 5,9 mm do tloušťky, takže se má jednat o "hubeňoura", který nejspíše zase postrádá 3,5mm jack konektor pro sluchátka, což se uživatelům obecně moc nelíbí.

Zdroj: GSMArena
reklama