Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola Moto X od února oficiálně v Evropě

14.1.2014, Jakub Doležal, aktualita
S velkým zpožděním, ale nakonec přeci jen dorazí Moto X i do Evropy. V zámoří opěvovaný telefon se dle zástupců společnosti dostaví na starý kontinent již za pár týdnů. Jaké budou parametry a hlavně cenovka tohoto krasavce?
Již minulý týden jsme psali o konferenci z Londýna, kterou bude pořádat americká Motorola. Fakt, že bude představen další model, dal vědět sám výrobce v pozvánce. Otazník však zůstával nad skutečností, zdali bude představen zbrusu nový model nebo Motorola opráší svůj vlajkový model Moto X, který se již v USA pár měsíců prodává.


Motorola Moto X dorazí na vybrané trhy již za pár týdnů

Nyní je již jasné, že sice s křížkem po funuse, ale Moto X nakonec dorazí i do Evropy. Pokud vám unikly parametry tohoto telefonu, pak jistě přijde vhod jejich rekapitulace. Motorola svůj současný vlajkový model osadila 4,7“ AMOLED displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a tedy jemnosti okolo 316 PPI. Čipset si Motorola poskládala sama a základem se stala dvojice jader Krait od Qualcommu na frekvenci 1,7 GHz ve spojení s grafickou částí Adreno 320. Pro data je připravena operační paměť s kapacitou 2 GB.

Pro trvanlivější uložení dat je k dispozici 16 GB bez možnosti rozšíření, respektive v zámoří je nabízena ještě vývojářská verze Moto X s kapacitou 32 GB, ale je otázkou zdali dorazí i k nám. Fotoaparát nabízí rozlišení 10 MPx a LED blesk, přední kamerka pak 2 MPx. Na oba senzory lze natáčet Full HD video při 30 FPS.


V zámoří si můžete telefon upravit barevně dle libosti

Data můžete přijímat a zasílat skrze řadu moderních technologií. Hlavním bodem je LTE a Wi-Fi s podporou 802.11ac, nechybí však ani NFC či Bluetooth 4.0. Celé soustrojí pak pohání akumulátor s kapacitou 2000 mAh. Verze Androidu je aktuálně KitKat 4.4.2 a Motorola na rozdíl od většiny ostatních výrobců vydává aktualizace díky přímému propojení s Google mnohem rychleji.

V USA se Moto X s 16 GB prodává za 399 dolarů, tedy v přepočtu necelých 8000 Kč. Za takovou cenu se však v Evropě prodávat nebude, oficiální čísla z Anglické a Francouzsko-Německé distribuce hovoří o 429 Eurech (cca 11 800 Kč), respektive 380 Librách (cca 12 500 Kč). Dokáže se za takovou částku Moto X prosadit?


Sama Motorola vám nabídne různé oblíbené kombinace

Letmý pohled do žebříčků telefonů totiž napoví, že se model od Motoroly alespoň po hardwarové výbavě nemůže konkurenci rovnat. Horší displej, jen 2jádrový procesor či malá a omezená paměť jsou poměrně silnými papírovými argumenty. Navíc takový Nexus 5 je v Anglii o přibližně 60 liber levnější.

Moto X neustále čeká na vaše pokyny

Motorola má však v rukávu tři esa, kterými se ostatní telefony na trhu nemůžou tak úplně pochlubit. Prvním a zásadním je optimalizace Androidu, který díky tomu běží velmi plynule i často rychleji než na silnějších 4jádrových telefonech. Druhým tahákem je neustálá připravenost na hlasové pokyny uživatele, není třeba nic mačkat či rozsvítit obrazovku, stačí pouze začít mluvit. V telefonu je k tomu zabudován speciální nízkonapěťový procesor, takže se baterie vybíjí jen nepatrně. Posledním trumfem jsou prakticky nekonečné možnosti barevných úprav dle libosti, včetně dřevěného zadního krytu. Motorola však neupřesnila, zdali se tato možnost dostane i do Evropy.

Motorola Moto X dorazí na evropský kontinent již v příštím měsíci a velmi brzo tak budou k dispozici prodejní čísla, která ukážou, zdali bude tento na dnešní poměry hůře vybavený telefon stejně populární, jako je tomu v USA. Dostupnost v ČR oficiálně oznámena nebyla, avšak lze očekávat, že telefon půjde s menší přirážkou sehnat.

Zdroj: GSMArena
reklama