reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola chystá telefon se čtyřmi foťáky vzadu

4.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevily 3D rendery tajemného smartphonu od Motoroly, který využívá čtyři zadní fotoaparáty. Jeden z nich by měl impozantní rozlišení. teprve minulý týden přitom unikly orázky modelu P40 (Note) s trojicí snímačů.
Počet fotoaparátů ve smartphonech se stále zvyšuje. Duální konfigurace se stala skoro standardem, stále častěji se přitom objevují modely s kombinací třech, čtyř nebo dokonce pěti snímačů. Pozadu přitom nechce zůstat ani Motorola, která nejspíš chystá svůj první model s kvartetem zadních foťáků. Nasvědčují tomu rendery, které vytvořil populární novinář @OnLeask. Díky němu už jsme si mohli prohlédnout nespočet zatím nepředstavených smartphonů a ve většině případů se nemýlil. Nutno říct, že o nové Motorole toho kromě designu zatím mnoho nevíme. Otazník zůstává viset dokonce nad názvem. Není tedy vůbec jasné, pod jakým jménem se telefon jednou objeví na pultech obchodů. Pokud se tedy dočká oficiálního představení.
 
 
Smartphone přináší určité designové osvěžení pro značku Motorola. Modul zadního fotoaparátu je poměrně masivní, ať už se jedná o výšku nebo šířku. Navíc výrazně vystupuje nad povrch zařízení. Minimálně jeden ze snímačů by měl mít rozlišení 48 MPx, podrobnosti o dalších nevíme. Není tedy jasné, zda Motorola půjde spíše ve šlépějích Huawei, tedy každý ze snímačů by měl svou vlastní funkci (např. zoomování, širokoúhlé fotky), nebo zda nasadí více univerzálních snímačů jako Nokia. Po otočení smartphonu nás žádné velké překvapení nečeká. Můžeme vidět displej o úhlopříčce 6,2" s docela tenkými rámečky a drobným výřezem v horní části.
 
Na renderech můžeme spatřit také port USB Type-C, který se spolu s 3,5mm audio jackem nachází na spodní hraně. Slot na SIM karty a hlasitý reproduktor se potom překvapivě nacházejí na vrchní hraně. Pravou boční stranu narušují standardní tlačítka, levá nejspíš zůstala zcela prázdná. Rozměry zařízení by měly činit 158,7 x 75 x 8,8 mm, ale není jisté, zda uvedená tloušťka zahrnuje vyčnívající modul fotoaparátu.
 
 

Vystačíte si se třemi foťáky?

 
 
Teprve o pár dnů dříve přitom unikly na internet rendery smartphonu Motorola vybaveného třemi zadními fotoaparáty. Podle prvotních informací se mělo jednat o model z řady Moto G8, ale nakonec nejspíš půjde o zástupce z řady P40. Na trh by se mohl dostat jako Motorola P40 Note nebo P40 Power. Ostatní výbava smartphonu zůstává neznámá, víme pouze o 6,2" displeji.
 
Zdroj: Gsmarena.com (1, 2)


reklama
reklama
reklama