Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto 1S: čínská verze Moto G6 s rozhraním ZUI

20.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola na čínském trhu v tichosti představila smartphone Moto 1S. Nejde přitom o úplnou novinku, ale jen upravený model Moto G6. Jediná známá odlišnost spočívá v softwaru, kde byl nahrazen čistý Android nadstavbou ZUI.
Moto G6 je jedna z aktuálních novinek Motoroly ve střední třídě. Jedním z lákadel tohoto modelu je operační systém Google Android s minimem úprav, který uživatelům nabídne (snad s výjimkou pár předinstalovaných aplikací a dalších drobností) téměř „čistý“ zážitek. Ne všude ovšem zákazníci preferují neupravený Android. Především v Číně jsou stále v módě přebujelé uživatelské nadstavby, které operační systém většinou mění k nepoznání a nabízejí také více možností přizpůsobení než čistý Android. Svůj podíl na tom jistě má také skutečnost, že služby Googlu jsou pro čínské zákazníky oficiálně zapovězeny.
 
 
A právě na tamní trh míří novinka Moto 1S, která vychází z mezinárodně představeného modelu Moto G6. Oproti němu ovšem spoléhá na uživatelskou nadstavbu ZUI 3.5 od Lenova (pozůstatek jeho bývalé značky ZUK), která je postavena na Androidu 8.0 Oreo. To je zároveň jediný rozdíl mezi oběma smartphony, po stránce designu i hardwarové výbavy jde o zcela stejné kousky. Pokud byste tedy při procházení internetu narazili na Moto 1S, jde pouze o speciální verzi Moto G6 určenou výhradně pro čínský trh. Pravděpodobnost, že by se novinka dostala například do Evropy, je takřka nulová.
 
Moto 1S se začala na čínském trhu prodávat už tento týden a nese cenovku 1 499 juanů, v přepočtu asi 5 100 Kč bez DPH. Připomeňme, že Moto 1S, respektive Moto G6, je sice model střední třídy, ale přesto se chlubí pohledným skleněným tělem. Ve výbavě nalezneme 5,7” IPS displej s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 18:9, procesor Snapdragon 450, 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát sestávající z 12MPx hlavního a 5MPx pomocného snímače, další 8MPx se potom společně s LED bleskem nachází na přední straně.
 
3000mAh baterie podporuje rychlé nabíjení přes port USB Type-C. Tělo smartphonu je navíc opatřeno speciální nanoúpravou, která zajišťuje odolnost proti dešti či polití, ale ochranu při ponoření do vody výrobce neslibuje. Dodejme, že Moto G6 by se mělo na českém trhu objevit v červnu a stát bude 5 999 Kč.
 


reklama