www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka

Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
, , aktualita
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
K oblíbeným
reklama
Ariana Anderson PhD z UCLA (University of California Los Angeles) pozorovala, že i její třetí dítě pláče stejně jako ty předchozí dvě, a že má několik typů pláčů, které vyjadřují jiné potřeby. To ji vnuklo myšlenku, že by se o rozpoznávání typu pláče mohla postarat umělá inteligence, což by pomohlo především neslyšícím rodičům, kteří dosud musí spoléhat na nejrůznější detektory hluku. Jenže ty nejsou schopny rozpoznat hlasitě žvatlající dítě od toho plačícího, natož aby ještě rozpoznaly, proč vlastně dítě pláče.
 
ChatterBaby
 
Systém umělé inteligence v aplikaci ChatterBaby byl natrénován na 2000 vzorcích a rozpoznává hlad, bolest a zažívací problémy (koliky). Nejvyšší úspěšnost má s rozpoznáváním bolesti (např. po očkování nebo propichování uší), kde dosahuje 90 %. U dalších dvou kategorií je úspěšnost o něco slabší. K rozpoznávání se používá např. délka pláče, frekvence a délka mezer (ticha). Např. bolest je obvykle signalizována dlouhým hlasitým pláčem s velmi krátkými chvilkami ticha.
 
Díky těmto vlastnostem by ale aplikace měla pomoci nejen neslyšícím, ale i ostatním rodičům. Autorka si navíc slibuje možnost využití aplikace pro dřívější diagnózu autismu, neboť se ví, že takové děti mívají abnormální charakteristiku pláče. I toto je už v aplikaci zabudováno a podle vlastností pláče se snaží rozpoznat další rizikové faktory.
 
 
Aplikace také umožňuje zapojit do navazujícího výzkumu další rodiče, samotné uživatele, kteří mohou zasílat anonymizované vzorky pláče do UCLA, kde budou dále vyhodnocovány a systém pomocí nich dále vyladěn. Výhodou tohoto systém je dle autorky také to, že "laboratoř přijde za účastníkem výzkumu místo toho, aby účastník musel do laboratoře". Aplikaci si můžete stáhnout pro Android i iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala