reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

MioCARE - zdravotnický tablet s Androidem

, , aktualita
MioCARE - zdravotnický tablet s Androidem
Pro zdravotnická zařízení si společnost Mio připravila malé tablety MioCARE, které pomohou přímo v místě zásahu nebo také při vizitách a běžných kontrolách stavů pacientů. Založeny jsou přitom na běžné platformě ARM s OS Android.
MioCARE - zdravotnický tablet s Androidem
Mobilní zdravotnické tablety MioCARE mají tedy namířeno do nemocnic, přičemž ve Velké Británii a v Asii se již dle firmy Mio osvědčily. Nicméně na českém a slovenském trhu jsou novinkou a k dispozici budou normální verze i modely s integrovanou čtečkou čárových kódů, jež umožní i evidovat pacienty, podané léky i používané lékařské nástroje.Jedná se konkrétně o MioCARE A105 s 5,88" displejem, 2D čtečkou čárových kódů a fotoaparátem. Jeho tělo odolá pádu z jednoho metru a je možné je omývat desinfekčními prostředky (IP54). Baterie pak vydrží 6 hodin provozu a krmit bude 1GHz procesor Cortex A8 S5PV210 s 512 MB RAM, 8 GB paměti a systémem Android 4.0.Pak tu je další model MioCARE Z100 bez čtečky kódů, ale s nepatrně větším 6" displejem, tenčím a lehčím provedením a rovněž polykarbonátovým tělem. To má vydržet pád ze 74 cm. Pak tu máme přední i zadní kameru, programovatelná tlačítka, HD výstup a procesor Samsung SSV210 na 1 GHz, 512 MB RAM a 4 GB paměti. Jako OS byl vybrán starší Android 2.3.

Mio ke svým tabletům nabídne také specifické aplikace, jako je dotazník spokojenosti pacientů, řízení výdeje léků přes jejich čárový kód, hlasový záznamník pro ukládání a přepis diagnózy, kontrola skladu léků a lékařského materiálu, nebo aplikace pro potvrzování dávkování a doobjednávání léků dlouhodobě nemocným pacientům. Oba modely jsou již dostupné, přičemž jejich cena bude záviset na objednávce.

Zdroj: TZ Mio