Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio Spirit 6970 Truck: navigace pro velké vozy

30.7.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Mio si připravila zbrusu novou navigaci, která je určena speciálně pro řidiče nákladních vozů, karavanů či prostě velkých vozů. Ti budou mít k dispozici informace o výškách mostů, jejich zatížení a další důležité údaje.
Výhodou navigace Mio Spirit 6970 Truck pro řidiče nákladních aut tedy jsou právě dodatečné informace. Ty krom údajů vztahujících se k mostům zahrnují také upozornění na ostré křižovatky nebo omezení pro přepravu nebezpečných materiálů (ADR). Vhod přijde ale také její velký 5" displej s matným povrchem nebo AV konektor, na nějž můžeme připojit zadní parkovací kameru. Nově se také lze navigovat dle čísla orientačního, tak i popisného.Mio Spirit 6970 Truck tedy nabízí režim nákladního vozu, v němž lze do paměti navigace vložit potřebné parametry tahače, jeho návěsu, případně karavanu, auta s přívěsem, a to třeba i pro převážení člunů a lodí. Navigace pak tyto údaje při hledání cesty automaticky zohlední a pak nabídne 4 varianty různých tras - nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější.Při plánování trasy navigace využívá také RDS-TMC zpravodajství a také nápovědy od IQ Routes pro statistické doporučení té nejvhodnější. To napomůže vyhnout se zácpám vzniklým vlivem uzávěrek a oprav silnic. Pak je tu také ještě funkce LearnMe Pro, díky níž se navigace učí ze stylu jízdy svého majitele, čemuž přizpůsobí výběr trasy a slibuje i přesnější určení času příjezdu do cíle.

Ovládání je možné i hlasem, a to i v češtině, v paměti je všech 44 map evropských zemí s doživotní aktualizací mapových podkladů, přičemž při koupi by stáří instalovaných map nemělo překročit jeden měsíc. Pokud chcete navštívit jinou zemi, která v paměti navigace není, můžete využít funkce Půjčování map na 3 dny, 7 dní, nebo měsíc, což může stát jen pětinu toho, co stojí standardní mapa. Pro zábavu je tu multimediální přehrávač, díky němuž se podíváte třeba na film a pak tu je také Bluetooth, díky němuž se lze propojit s telefonem a využít navigaci jako hands free.

Navigace Mio Spirit 6970 Truck je již dostupná za doporučenou cenu 5 990 Kč vč. DPH

Zdroj: TZ Mio


reklama