Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio Spirit 6900: 5" navigace s celou Evropou

23.5.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Mio specializující se na navigační zařízení si připravila nové modely Mio Spirit řady 6900, které mají představovat to nejlepší z její nabídky v dané kategorii. Máme tu mimo jiné i 5" obrazovku a vedle ní i 44 map Evropy s doživotní aktualizací.
Mio Spirit řady 6900 jsou tedy tím nejlepším, co tato firma v dané kategorii nabízí. Dočkáme se 5" obrazovky s antireflexním povrchem a také standardní výbavy 44 map evropských zemí s doživotní aktualizací, přičemž využít budeme moci také IQ Routes pro doporučení nejvhodnější trasy a nově lze navigovat dle orientačního i popisného čísla. Cíl cesty lze také zadávat hlasem vyslovením adresy, přičemž to funguje i v češtině.Mio Spirit řady 6900 mají také ve standardní výbavě AV vstup, do nějž lze zapojit DVD přehrávač nebo parkovací kameru. Zvládnou tedy přehrávat i multimédia, takže se bude hodit slot pro karty microSD s kapacitou až 32 GB. Dále tu máme nový 3D náhled jízdních pruhů a křižovatek, kde nás bude navádět funkce Lane Guidance. Průvodce tunelů dokáže dopočítávat polohu i tam, kde není k dispozici GPS signál a parkovací asistent dokáže v okruhu 1 kilometru najít vhodná parkovací místa. Navigace můžeme využívat také při chůzi s 2D mapou, přičemž v takovém případě se může hodit funkce, která nás dovede zpět k zaparkovanému vozu.

Pro navigaci v autě jsou k dispozici čtyři varitanty tras, a to nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější, přičemž zde Mio využívá jednak zkušenosti sbírané systémem IQ Routes a také informace z RDS-TMC zpravodajství, aby se řidič lépe vyhnul zácpám a uzávěrkám. Funkce LearnMe Pro se učí ze stylu řízení samotného řidiče a přizpůsobuje mu výběr trasy a dokáže i přesněji určit čas příjezdu.

Aktualizace map jsou obvykle prováděny 4x ročně a pokud budete chtít využít navigaci jinde než ve 44 zemích Evropy, pak je k dispozici půjčování map. Ty si lze jen pronajmout na 3 dny, týden nebo měsíc za příslušný poplatek. Mio hovoři o úspoře až 80 %, což tedy znamená, že mapa na 3 dny přijde na 20 % částky za její koupi. Mapy také mohou zobrazovat umístění rychlostních radarů.

Nové Mio Spirit budou dostupné od června, a to v těchto verzích (ceny s DPH):
  • Mio Spirit 6900 - 3 990 Kč
  • Mio Spirit 6950 (funkce 6900 + RDS-TMC + media přehrávač) - 4 290 Kč
  • Mio Spirit 6970 (funkce 6950 + Bluetooth + hlasové ovládání) - 4 490 Kč

Zdroj: TZ Mio


reklama