www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Mini-LED displej 12,9" iPadu Pro trpí na "únik světla"

Mini-LED displej 12,9" iPadu Pro trpí na "únik světla"
, , aktualita
Větší 12,9" verze tabletu Apple iPad Pro přišla s displejem využívajícím Mini-LED. Ukazuje se však, že to, co mělo řešit jeden problém s kontrastem, způsobuje jiný problém s úniky světla. Diody jsou současně příliš velké i příliš malé.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem byly představeny nové tablety Apple iPad Pro, a to v 11" i 12,9" verzi. Ta větší dostala displej s Mini-LED technologií, který obsahuje přes 10 tisíc malých diod pro podsvětlení. Ty se starají o to, aby displej dosahoval většího kontrastu a černá byla opravdu černá. To funguje na globální úrovni celého obrazu, ale problém je v tom, že i tyto malé LED jsou stále příliš velké na to, aby dokázaly vytvořit vysoký kontrast na pixelové úrovni. Výsledkem je, že kolem světlých objektů na tmavém pozadí vznikají nepříjemní duchové a úniky světla.
 
Apple iPad Pro
 
Původní displeje s mnohem většími diodami mají sice podobný problém, ale paradoxně díky větší ploše diody pro podsvětlení je tento přechod mnohem méně patrný. Mini-LED jsou tak na jednu stranu příliš malé, takže přechod ze ztmavené zóny do prosvětlené je mnohem více náhlý, ale na druhou stranu jsou současně příliš velké, protože podsvětlují stále velké množství pixelů, takže se nad jednu diodu snadno dostanou tmavá i světlá místa.
 
 
Jedna LED je pod více než 500 pixely, takže se snadno stane, že bezprostřední tmavé okolí světlého objektu je stále podsvícené, zatímco by mělo být černé. To je tak v okolí světlého objektu tmavě šedivé jako u standardních displejů, ale dál od objektu je už černé. Toto však vytváří nepříjemné duchy kolem světlých objektů a přechody objekt - šedivá - černá místo tradičního objekt - šedivá.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů