www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Mini-LED displej 12,9" iPadu Pro trpí na "únik světla"

Mini-LED displej 12,9" iPadu Pro trpí na "únik světla"
, , aktualita
Větší 12,9" verze tabletu Apple iPad Pro přišla s displejem využívajícím Mini-LED. Ukazuje se však, že to, co mělo řešit jeden problém s kontrastem, způsobuje jiný problém s úniky světla. Diody jsou současně příliš velké i příliš malé.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem byly představeny nové tablety Apple iPad Pro, a to v 11" i 12,9" verzi. Ta větší dostala displej s Mini-LED technologií, který obsahuje přes 10 tisíc malých diod pro podsvětlení. Ty se starají o to, aby displej dosahoval většího kontrastu a černá byla opravdu černá. To funguje na globální úrovni celého obrazu, ale problém je v tom, že i tyto malé LED jsou stále příliš velké na to, aby dokázaly vytvořit vysoký kontrast na pixelové úrovni. Výsledkem je, že kolem světlých objektů na tmavém pozadí vznikají nepříjemní duchové a úniky světla.
 
Apple iPad Pro
 
Původní displeje s mnohem většími diodami mají sice podobný problém, ale paradoxně díky větší ploše diody pro podsvětlení je tento přechod mnohem méně patrný. Mini-LED jsou tak na jednu stranu příliš malé, takže přechod ze ztmavené zóny do prosvětlené je mnohem více náhlý, ale na druhou stranu jsou současně příliš velké, protože podsvětlují stále velké množství pixelů, takže se nad jednu diodu snadno dostanou tmavá i světlá místa.
 
 
Jedna LED je pod více než 500 pixely, takže se snadno stane, že bezprostřední tmavé okolí světlého objektu je stále podsvícené, zatímco by mělo být černé. To je tak v okolí světlého objektu tmavě šedivé jako u standardních displejů, ale dál od objektu je už černé. Toto však vytváří nepříjemné duchy kolem světlých objektů a přechody objekt - šedivá - černá místo tradičního objekt - šedivá.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala