www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Mini-LED displej 12,9" iPadu Pro trpí na "únik světla"

Mini-LED displej 12,9" iPadu Pro trpí na "únik světla"
, , aktualita
Větší 12,9" verze tabletu Apple iPad Pro přišla s displejem využívajícím Mini-LED. Ukazuje se však, že to, co mělo řešit jeden problém s kontrastem, způsobuje jiný problém s úniky světla. Diody jsou současně příliš velké i příliš malé.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem byly představeny nové tablety Apple iPad Pro, a to v 11" i 12,9" verzi. Ta větší dostala displej s Mini-LED technologií, který obsahuje přes 10 tisíc malých diod pro podsvětlení. Ty se starají o to, aby displej dosahoval většího kontrastu a černá byla opravdu černá. To funguje na globální úrovni celého obrazu, ale problém je v tom, že i tyto malé LED jsou stále příliš velké na to, aby dokázaly vytvořit vysoký kontrast na pixelové úrovni. Výsledkem je, že kolem světlých objektů na tmavém pozadí vznikají nepříjemní duchové a úniky světla.
 
Apple iPad Pro
 
Původní displeje s mnohem většími diodami mají sice podobný problém, ale paradoxně díky větší ploše diody pro podsvětlení je tento přechod mnohem méně patrný. Mini-LED jsou tak na jednu stranu příliš malé, takže přechod ze ztmavené zóny do prosvětlené je mnohem více náhlý, ale na druhou stranu jsou současně příliš velké, protože podsvětlují stále velké množství pixelů, takže se nad jednu diodu snadno dostanou tmavá i světlá místa.
 
 
Jedna LED je pod více než 500 pixely, takže se snadno stane, že bezprostřední tmavé okolí světlého objektu je stále podsvícené, zatímco by mělo být černé. To je tak v okolí světlého objektu tmavě šedivé jako u standardních displejů, ale dál od objektu je už černé. Toto však vytváří nepříjemné duchy kolem světlých objektů a přechody objekt - šedivá - černá místo tradičního objekt - šedivá.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 začíná na 128 GB a je levnější Apple iPhone 13 začíná na 128 GB a je levnější
Další novinkou z dílen Applu představenou na včerejší keynote jsou telefony iPhone 13 a iPhone 13 mini. Ty mají dva fotoaparáty, hlavní byl znatelně vylepšen. Základní verze nyní začíná na 128GB kapacitě.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 7: menší rámečky, vyšší odolnost i nové režimy cvičení Apple Watch 7: menší rámečky, vyšší odolnost i nové režimy cvičení
Apple uvádí nové chytré hodinky Watch 7. Ty dostávají menší rámečky a díky tomu i větší plochu displeje. Zlepšila se také míra odolnosti, některé režimy cvičení byly vylepšeny a také se i rychleji nabíjí.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche začne vyrábět syntetické palivo eFuel v Chile Porsche začne vyrábět syntetické palivo eFuel v Chile
Přestože Porsche plánuje značnou elektrifikaci svého výrobního portfolia, pracuje také na technologii syntetických paliv. Ta by chtěla už brzy začít vyrábět v Chile a emisně má jít o překvapivě dobrou metodu.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář