Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mini Electric Concept, chystá se stylové elektrické Mini

1.9.2017, Milan Šurkala, aktualita
Po zhruba deseti letech přichází Mini s dalším pokusem prorazit na trhu elektromobilů. Zatím byl představen jen koncept nového vozu nazvaný příznačně Mini Electric Concept. Ukazuje i zajímavé designérské prvky.
V roce 2008 bylo představeno první elektrické Mini, tehdy nazvané Mini E. Bylo vyrobeno okolo 600 kusů, které byly pronajímány zájemcům a šlo spíše jen o testovací provoz. Vozítko mělo velmi výkonný 150kW motor s točivým momentem 220 Nm. Baterie o solidní kapacitě 35 kWh dovolovala dojezd 250 kilometrů, jenže vážila 260 kilogramů a nahradila zadní sedadla. Vozidlo tak bylo pouze dvoumístné. Nyní chce Mini složit reparát a přijít se značně lepším elektromobilem. 
 
Mini Electric Concept
 
Proti původnímu Mini E, které se od výchozích verzí designem příliš nelišilo (mělo ale své speciální logo i barevné provedení), je nový Electric Concept více odlišný a chce vyjadřovat svou modernost. Zůstává tak např. barevné kombinace původního modelu žluté a stříbrné, ta je nyní matná. Přední maska je zaslepena, neboť elektromotor díky své velmi vysoké účinnosti nepotřebuje tak moc chladit. Zajímavostí jsou i asymetrická kola.
 
Mini Electric Concept záď
 
Bohužel více informací není známo, neznáme tedy ani vlastnosti elektromotoru nebo baterie. Dá se předpokládat, že alespoň částečně budou sdíleny komponenty z elektromobilu BMW i3. Nové elektrické Mini by se mělo začít prodávat v roce 2019.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama