Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoftu unikly informace o nepředstavených Lumiích

24.7.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se dostaly podrobnosti o výbavě hned pěti nových smartphonů od Microsoftu, a to včetně vlajkových modelů Lumia 950 a 950 XL. Ne všechny modely se ale nakonec dostanou na pulty obchodů.

Lumia 950 a Lumia 950 XL


Dlouhou dobu Microsoft představoval spíše cenově dostupnější modely, v září na veletrhu IFA 2015 v Berlíně bychom se ovšem konečně mohli dočkat smartphonů z nejvyšší řady. Mělo by jít o Lumii 950 (kódové označení Talkman) a Lumii 950 XL (Cityman). Kromě předpokládaného designu (viz render níže) známe také výbavu obou chystaných modelů.

Lumia 950 (Talkman) by měla disponovat 5,2“ OLED displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD). O pohon se nejspíš postará šestijádrový procesor Qualcom Snapdragon 808 doplněný o 3GB RAM a 32GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karet. K pořizování snímků by měl posloužit 20MPx zadní fotoaparát PureView a 5MPx přední kamerka se širokým úhlem záběru.

Přítomna bude údajně 3000mAh baterie, kterou by mělo být možné nabíjet přes konektor USB Type-C. K dispozici by mělo být i bezdrátové nabíjení standardu Qi, ale až po dokoupení speciálního flipového obalu. Zajímavostí je infračervený skener duhovky, který ve spojení se službou Windows Hello umožní například odemknutí telefonu pohledem.


Údajná podoba Lumie 950 XL sestavená těmi, kteří už telefon mohli vidět na vlastní oči

Pro uživatele toužící po ještě větším displeji připravuje Microsoft Lumii 950 XL (Cityman), která je de facto zvětšenou verzí Lumie 950. Úhlopříčka OLED displeje údajně narostla na 5,7“ při stejném rozlišení, tedy 2560 x 1440 obrazových bodů. Co se týče procesoru, hovoří se o osmijádrovém Snapdragonu 810.

Rozdílem je údajně také trochu větší baterie o kapacitě 3 300 mAh s integrovanou podporou bezdrátového nabíjení. Jinak by se Lumia 950 XL neměla lišit od menšího sourozence. Oba smartphony by měly mít kryt z černého nebo bílého matného polykarbonátu, větší model pak navíc postranní tlačítka z hliníku.


Lumia 550, Lumia 750 a Lumia 850


Kromě výše uvedených zástupců nejvyšší třídy jsme se měli dočkat i několika modelů ze střední třídy. Ty ale s největší pravděpodobností zůstanou jen ve stádiu vývoje a na trh se nikdy nedostanou. Microsoft totiž dělá pořádek ve svém portfoliu, což by mělo znamenat mimo jiné konec velkému množství telefonů s velmi podobnou výbavou. Pojďme se tedy alespoň ve stručnosti podívat, o jaké Lumie jsme vlastně přišli.

Lumia 550 měla být spíše základní model vybavený 5“ displejem o rozlišení 960 x 540 pixelů a procesorem Qualcomm Snapdragon 210. Chybět neměla ani 1GB RAM, 8GB vnitřní paměť se slotem na micro SD karty, 5MPx zadní fotoaparát s autofokusem a LED bleskem nebo 1905mAh baterie.

Rovněž Lumia 750 měla disponovat 5“ displejem, ale už s HD rozlišením. V případě procesoru se počítalo se Snapdragonem 410, i když velikost RAM nebo interní paměti měla zůstat nezměněna. Na zadní straně měl být umístěn 8MPx fotoaparát s optikou Carl Zeiss nebo baterie o kapacitě 2 650 mAh.

A nakonec Lumia 850, která měla svou výbavou vycházet z Lumie 750. Největším známým rozdílem mělo být použití 10MPx zadního fotoaparátu, který měl kromě optiky Carl Zeiss disponovat také technologií PureView. Zajímavý je to, že všem třem modelům nejspíš měla chybět podpora LTE 4G), uživatelé by si tak patrně museli vystačit s HSPA (3G).

Zdroj: WindowsCentral.com, WMPowerUser.com


reklama