Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft vypnul notifikace ve starších Windows Phone

21.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Podpora Windows Phone 7.5 a 8.0 je u konce, smartphony na těchto platformách tedy přestanou přijímat notifikace. Uživatelé přišli také o živé dlaždice nebo možnost najít své zařízení v případě ztráty.
20. února 2018 přišly smartphony s Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8.0 o několik důležitých funkcí. Pokud vlastníte zařízení na jedné z těchto platforem, je nejvyšší čas přejít na nové. Microsoft totiž vypnul službu Mobile Push Notification, takže na telefony přestaly chodit notifikace. A nejedná se o jediné omezení, které s tímto krokem přichází. Dále se přestaly aktualizovat živé dlaždice na domovské obrazovce a přestala fungovat služba Najít můj telefon, která umožnila lokalizovat ztracené či ukradené zařízení. Telefony s těmito verzemi systému je sice možné nadále používat, ale bez přístupu k těmto mnohdy klíčovým funkcím.
 
 
Nokia Lumia 900
 
Na druhou stranu šlo o očekávaný krok, neboť ukončení podpory Windows Phone 7.5 a 8.0 bylo dlouhodobě naplánováno. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší a dnes už minimálně využívané platformy, to nejspíš nebude mnoha lidem vadit. Podle statistik reklamní sítě AdDuplex z loňského října používalo výše uvedené verze Windows Phone v součtu jen něco málo přes 5 % ze všech uživatelů mobilních Windows, která mají sama o sobě na mobilním trhu mizivý podíl.
 
Podpora Windows Phone 8.1, které zůstávají dominantní verzí mobilních platforem od Microsoftu, však ještě nekončí. Pokud tedy uživatelé mají takovou možnost, měli by přejít právě na Windows Phone 8.1, nebo ještě lépe Windows 10 Mobile. Řada modelů však aktualizaci nedostala, takže jedinou možností bude v takovém případě výměna za nový smartphone. A vzhledem k aktuálnímu výběru to nejspíš bude muset být model s Androidem nebo iOS. Možná však bude stačit počkat do léta, kdy by se mohl konečně objevit bájný Surface Phone.
 


reklama