Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft upravil požadavky Windows 10 a vrací probuzení dvojím klepnutím

23.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Oblíbená funkce umožňující probuzení smartphonu dvojitým poklepáním na displej se konečně dostává na Lumii 950 a 950 XL. Microsoft také upravil hardwarové požadavky pro mobilní i desktopové Windows 10 v oblasti velikosti displeje, operační paměti a úložiště.
Probuzení smartphonu dvojitým poklepáním na displej je funkce, která byla na mnoha smartphonech s mobilními Windows přítomna už před několika lety. O to překvapivější bylo, že tuto možnost postrádaly vůbec první telefony s Windows 10 – Lumia 950 a Lumia 950 XL. Není jasné, proč tomu tak bylo, každopádně „double-tap to wake“, jak se funkce označuje v angličtině, závisí především na hardwarové podpoře, obě výše uvedené Lumie mají přitom špičkovou výbavu. Navíc zařízení, která touto funkcí disponovala před aktualizací z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile, o ni nepřišla ani po aktualizaci.

Teď se probuzení smartphonu dvojitým poklepáním konečně dostává na smartphony s Windows 10, které tuto funkci po hardwarové stránce podporují, ale přesto ji uživatelé neměli možnost používat. Jmenovitě zatím víme o Lumii 950 XL, téměř jistě se bude novinka týkat také klasické Lumie 950. A možná se dostane také na levnou Lumii 550. Funkce je pro uživatele dostupná od sestavení 14295.1000, které je šířeno v rámci programu Windows Insider.

Microsoft před pár dny také upravil požadavky, které musí splňovat nová zařízení s Windows 10 Mobile. V první řadě došlo ke zvýšení maximální úhlopříčky displeje z 8“ na 9“, takže s mobilními Windows 10 bychom se v budoucnu mohli setkávat až na devítipalcových tabletech. Na větších displejích už potom musí běžet desktopové Windows 10, i když této verzi dávají přednost většinou i výrobci menších tabletů. Spíše kosmetickou změnou je požadavek, aby zařízení vybavená bleskem měla automatický režim, kdy fotoaparát sám rozpozná, zda je u pořizovaného snímku blesk potřeba či nikoliv.

Minimem pro desktopové Windows 10 je nově úhlopříčka 7“, dosud bylo přitom hraniční hodnotou 8“. Zvýšil se také požadavek na operační paměť – donedávna stačila 1GB RAM, teď budou potřeba alespoň 2 GB. A co se týče interního úložiště, pro 32bitovou verzi systému je vyžadováno 16 GB, pro 64bitovou verzi dokonce 20 GB. U mobilních Windows 10 se v tomto ohledu nic nezměnilo, nadále stačí 1GB RAM a 8GB vnitřní paměť. Seznam podporovaných procesů zahrnuje Snapdragon 820, Snapdragon 810, Snapdragon 808, Snapdragon 625, Snapdragon 617, Snapdragon 210 a Snapdragon 208.

Zdroj: Mspoweruser.com (1, 2)
reklama