Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft Surface Mini: bude, nebude, bude?

8.7.2014, Jan Vítek, aktualita
V květnu se očekávalo, že Microsoft přijde s malou verzí tabletu Surface a s větší 12" verzí Surface Pro 3. Nakonec byl představen jen Surface Pro 3 a pak jsme se dozvěděli, že Mini nakonec nebude. Nebo snad bude?
Zprávy o zrušení tabletu Microsoft Surface Mini mají původ v nedávném vyjádření pánů Satya Nadella a Stephen Elop, dle nichž nebyl tak odlišný od konkurence, aby se vedle ní ukázal jako zajímavá volba. Je tedy pravda, že konkurence mezi 7" a 8" tablety je velmi velká a tvoří ji především modely od Google, Samsungu a Asusu.
Surface Pro se stylusem


Nicméně nyní se zase objevuje zpráva, že Microsoft opravdu Surface Mini na trh vypustí, a to někdy v létě. Hovoří o tom evleaks a jeho jediná věta: "Microsoft Surface Mini je opět ve výrobce, očekává se vypuštění na trh v létě".

Stavět pak můžeme na předchozích zprávách, dle nich má Surface Mini nabídnout obrazovku o úhlopříčce 7 - 8 palců a rozlišení 1400 x 1080 pixelů. O výkon by se postaral Qualcomm Snapdragon, tedy procesor ARM, takže jako OS se využije Windows 8.1 RT. Tablet by měl dostat také svůj stylus.

Otázkou tak nyní je, že pokud je tedy Surface Mini v produkci, byla vůbec kdy pozastavena? Neexistuje žádné oficiální vyjádření, protože Microsoft podobně jako ostatní velké firmy nereaguje na spekulace. V současné době má Microsoft na trhu nový Surface Pro 3, který je označován za náhradu za desktop a jako takový nabídne 12" obrazovku ClearType s fyzickým rozlišením 2160 x 1440 a multidotykovou vrstvou. Jako procesor se může uplatnit až Core i7-4650U a až 8 GB operační paměti, dále Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0 a také baterie slibující až 9 hodin výdrže při surfování po webu. Kapacita úložného prostoru se pohybuje mezi 64 a 512 GB.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama