Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft propouští a chce vydávat jen 6 nových smartphonů ročně

9.7.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Microsoft chce značně restrukturalizovat sou divizi mobilních telefonů. Propustila 7800 lidí zejména z této oblasti a chce zpřehlednit nabídku svých smartphonů. Hodně si slibuje z propojenosti jednotlivých zařízení s Windows 10.
Microsoftu se na poli smartphonů moc nedaří. Ačkoli na některých trzích má solidní podíly, v průměru paběrkuje jen s několika málo procenty. Nyní propustil 7800 lidí, přičemž většina z nich byla právě z oblasti mobilní divize (zůstane tak ve výsledku pouhá čtvrtina lidí, které Microsoft převzal s nákupem Nokie, který byl včera dokončen odepsáním částky 7,6 miliard dolarů). CEO společnosti Satya Nadella pak nastínil, jakým směrem se bude divize ubírat. Základem bude nyní především propojenost zařízení s operačním systémem Windows 10 a Windows 10 Mobile. Jinak řečeno, hlavním cílem je vytvořit dobře funkční ekosystém a ten podpořit právě také vlastním hardwarem.Rodina mobilních telefonů se rozdělí na tři řady. První budou levné low-endové telefony, druhou pak podnikové (např. se zvýšenou bezpečností) a třetí řadou pak high-endové telefony. Poněkud nám zde zmizel střed nabídky, ale to ještě uvidíme, jak se situace vyvine. V každé kategorii by se ročně měl objevit jeden až dva nové telefony, tedy maximálně šest nových telefonů ročně. Internetem kolují zvěsti, že Microsoft v blízké době možná vydá Lumii 940, která by dle dohadů měla mít 5,2" Full HD displej a 25MPx PureView fotoaparát. Předpokládá se, že nový smartphone bude vydán až s příchodem (nebo po příchodu) operačního systému Windows 10 Mobile.

Zdroj: phonearena.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama