Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft nebude s aktualizacemi ve Windows 10 Mobile čekat na operátory

11.12.2015, Jan Pánek, aktualita
Dneska je zcela normální, že když máte telefony od operátorů s Androidem nebo s Windows, aktualizace od výrobce se k vám dostávají v různý čas. S tímto chce ale Microsoft skoncovat, aktualizace se budou odehrávat ve stejný čas. Doplněno o podrobnosti.
Aktualizováno 11. 12. 2015: Již se objevila první větší aktualizace nového operačního systému a operátoři skutečně nemuseli dávat souhlas a dlouze aktualizaci testovat. Testování probíhá kvůli tomu, že by aktualizace mohla způsobit určitou nekompatibilitu nebo problémy mezi telefonem a sítí operátora. Například dočasná nedostupnost nebo problémy s internetovým připojením. Z toho důvodu se v Redmontu rozhodli, že softwarově oddělí v jádru OS část, která se stará o komunikaci se sítí, se vším ostatním. V takovém případě aktualizace nic nezmění na komunikaci se sítí, operátor nemusí aktualizaci schválit, a proto se updaty mohou vypouštět současně pro všechny telefony. Zásadní výhodou je vyšší pružnost při bezpečnostních problémech.I když budou aktualizace probíhat ve stejné době, neznamená to, že Microsoft odstřihne operátory a že si bude rozhodovat dle své libovůle. Naopak bude s operátory v kontaktu ještě více a poskytne jim dřívější sestavení aktualizace.

Operátoři tedy budou mít více času na přípravu. Ani nadále však nebudou zanedbáváni. Jejich odezvu bude Microsoft monitorovat a podle ní rozhodne, kdy bude aktualizace vypuštěna a to bude platit pro všechny operátory. Takže na operátory nebude čekat, až si usmyslí, že vydají aktualizaci, jednoduše jim řekne, kdy tam mají učinit.

Microsoft se inspiroval u Applu, kde probíhají aktualizace ve stejnou dobu, a u svého desktopového systému, kde taktéž vychází bezpečnostní záplaty a aktualizace v jeden den. Roztříštěnost časů a dat u mobilních telefonů se mu tedy vůbec nelíbí.

Jak se vám zamlouvá tento krok u Microsoftu, když má Android problémy s bezpečností a nedokáže zajistit pravidelné aktualizace?

Zdroj: wmpoweruser.com
reklama